Teröre Lanet Olsun!!!

"Nefreti yaymak kolaydır,

Ama sevgiyi yaymak zordur,

Vicdansız olmak anlıktır,

Ama yürekli olmak sonsuzluktur." (Gandhi)

Ülkemiz üzerinde son günlerde karanlık bulutlar dolaşmakta, nedense bir türlü dağılmamaktadır. Kaos ortamları yaratarak insanlarımızı birbirine düşürmek, ülkemizdeki huzuru bozmak isteyen kişiler, ülkeler ve onların piyonları ne yazık ki bulunmaktadır. Dikkatli olmak ve mantıklı davranmak gerekir.

“Türkiye; Avrupa ve Asya kıtalarının birleştiği noktada bir köprü durumunda, dünya güç dengesini etkileyebilecek sürekli ve çok yönlü çıkar ve güç çatışmalarına sahne olan, Ortadoğu’daki petrol kaynaklarına yakınlığı ve Orta Asya’daki Türk devletleri ile entegre olabilme avantajı nedeniyle önemli bir jeopolitik ve jeostratejik konuma sahiptir. Bu konumdan dolayı sürekli dış güçler tarafından sürekli huzuru bozulmak istenmekte ve gelişmesi, büyümesi engellenmek istenmektedir.

Ülkemizin değişik yerlerinde terör olaylarında ırksal bağlamda yaklaşanlar var. Onlara diyeceğim bir laf var ki, insan mısınız? İnsan olan düşünür, farkındalık sahibi olur. Farklılıklara zenginlik diye bakar. Tüm bireyler aynı düşünmek zorunda değil, önemli olan saygılı olmaktır.

Terör saldırıları neticesinde değişik illerimizde insanlarımız ölmekte, şehit olmaktadır. Ne yazık ki bazı insanlığını yitirmiş varlıklar ölen kişilerin ırkını araştırmaktadır.

Bir yerde ölenin Türk olması sizleri mutlu ediyorsa..!

Bir yerde ölenin Kürt olması sizleri mutlu ediyorsa...!

İnsanlığınızın cenaze namazını kılın...! Ölümün kimliği, siyaseti olmaz...! Kimlik üzerinden ayrıştıranlar, o bombaları patlatanlar kadar aşağılıktır...!

Farkında mısınız?..!

Sustukça daha çok ölüyoruz..!

Konuştukça öteki oluyoruz...!

Oysa teröre karşı..

Tek olmalıyız ...!

Yek olmalıyız...!

Ses olmalıyız...!

Ülkemizi, diğer İslam ülkelerinin içerisinde bulunduğu kaos ve istikrarsız ortama itmek için ellerinde geleni yapmaktadırlar. Darbe kalkışmasında başarılı olamadılar. Sonrasında terör yaratarak, ülkemizin değişik yerlerinde bombalar patlatmaktadırlar. Her gün şehit veriyoruz ve yüreklerimiz burkuluyor.  Acımız çok büyük. Ülkemizi bir iç savaşa, kardeş kavgasına sürükleyerek, milletimizi kana, gözyaşına ve huzursuzluğa mahkûm etmek isteyenler var. Uyanık olmak gerek. Oyunlara gelmemek, provokatörleri dışlamak gerekir.  

Bir sokak düğününün orta yerinde bomba patlatacak kadar insanlıktan çıkmış caniler beter olasınız…

Aziz milletimiz bu güne kadar nice badireler atlatmış, nice ihanetlere karşılaşmış, ama her atlattığı badireden, ihanetten daha güçlü çıkmıştır. İnsanımız birbirine sımsıkı sarılarak daha fazla kenetlenerek birlik ve beraberliğin en güzel örneğini vererek bu canilere gereken cevabı vermiştir. Vermeye devam edecektir. Sağduyulu güzel milletimizle, inancımızla zorlukların, tüm hainliklerin üzerinden gelerek ülke olarak tüm hedeflerimize ulaşarak bölgemizde, güçlü bir ülke olarak mazlumların, mağdurların tüm insanlığın umudu olmaya devam edecektir.

Bu iğrenç terör olaylarında hayatını kaybeden ülkemin güzel insanlarına Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun.

Türkiye üzerinde oynanan oyunun tek bir panzehiri var.  Tüm renklerin ve tüm farklılıkların birbirine sahip çıkası, birlik olmasıdır. Aynı bahçenin renkli renkli çiçekleriyiz. Sen ve ben demeden gerçek bir şekilde biz diyebilmeliyiz. Biz sesini avazımız çıktığı kadar bağırmak zorundayız. Bunu başardığımız taktirde dışarıdan gelen tüm oyunları engelleriz.  Başkalarının ne güdümüne gireriz ne de kuklası oluruz. Vesselam…

Yahya KARAKURT- Eğitimci- Yazar / Diğer Yazıları  /  Başarısızlığın Nedenleri!/ Başarının Anahtarı İnovasyonda! / Başarılı Olmak

Reklamlar

 

Okuma Nedir?

Kitap Okumanın Faydaları

Yavaş Okuma Nedenleri

Nedir Bu Hedefsizlik?

Düşünmeyi Bilmiyoruz!

Problem Çözme

Okulda Başarı Taktikleri

Haydi İnovasyon Yapalım!

Kişisel Başarının Anahtarı

Nasıl Bilim Adamı Olunur?

Beyin Geliştirmek İçin Öneriler

Sınav Kaygısı

Verimli Ders Çalışma İçin 10 Kural

Ders Çalışma Ortamı Nasıl olmalı?

Yanlış Çalışma Davranışları

Sınıfta Etkili Ders Dinleme

Not Tutmanın Faydaları

18 Adımda Test Çözme Becerisi

            

 İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt