Kişisel Başarının Anahtarı

Teknoloji yaşantımızda vazgeçilmez yerini aldı. İnsanlar her gün yeni bilgilerle donanıyor. Yaşam akıntısında bilgilerle yüklenemezsen akıntıya kapılıp kaybolma riskin her zaman vardır. Bilgi akıntısı içinde yüzen biz insanoğlu hayatta hayallerine ulaşabilmesi için onu kullanıp yaşantısına aktarması gerekir. Su yüzeyinde bilinmeyen yapraklar gibi bilinmeyen yöne gitmek kimsenin tercihi değildir. Önümüzde birçok seçenek ve tercih dururken neden olanla yetinelim. Neden başka yollarda yürümeyelim?

Thomas Edison ne güzel söylemiş; Yapabileceğimiz şeyleri yapmaya başlarsak kendimizi hayretler içinde bırakacak sonuçlar alırız.
Yaşamdaki olumsuzluklardan sıyrılıp daha iyi seviyelere gelmek herkesin istediği bir hedeftir. Ama yaşam adına, güzellikler adına harekete geçinmiş bir eylem yoktur. Eylemin olmadığı yerde üretkenlik bitmiştir.
Kendinize inanın! Kendinizle ilgili inançlarınız, geleceğinizi tayin eder. Hayal gücünüze güvenin, düş kurmaktan korkmayın. Hayallerle olmak istediğinize varırsınız.

 

Hayalin tükendiği yerde amaçlar yok olmuştur. Sizleri bu olumsuzluklara düşmeden güzel bir hayale davet ederek başlamak istiyorum. Benim bir hayalim vardı deyin ve ona ulaşmak için harekete geçin. Ulaşma yollarını tercih edin. Bilinçaltına indiğinizde amacınıza ulaştıracak yollar önünüze çıkacaktır. Çekinmeden bilincimizin gösterdiği yolda yürümeye başlayın.

Gerçek anlamda okuyan toplumlar, ileri teknolojiyi yakalamış toplum olurlar. İnsanlar bilgilerin çoğunu okuyarak elde ederler.
Yaşam bize sınırsız bir potansiyel vermiştir. Bize düşen araştırmak, yeni yolardan geçmek ve doğru olanı bulmaktır.
‘Kalıcı bir değişiklik, özgür iradenizle verilmiş samimi kararlarla ortaya çıkar.’ Yahya KARAKURT

Başarı bir merdivene ya da bir zirveye tırmanmaktır. Hiçbir zaman sonu olmayan bir yoldur. Ne zaman ki başardım dediğinizde, tekrardan karşınıza çıkan bir realitedir. Başarı; belki bir dağın başında belki de yanı başımızda duran ve farkına varamadığımız bir gizemdir. Her zaman bir çıkış noktası aramak, zirveyi tırmalamak ve bazen de olduğu yerde mutlu olmasını bilmek gerekir.

Yapabileceğinize inanın ve yapacaklarınızı gördükçe kendinize hayran kalacaksınız. Bir şeyin yapılabileceğine inandığınızda, olumlu yaklaştığınızda aklınız onu yapmanın çözüm yollarını üretecektir. "Yapamam","başaramam", "imkansız" laflarını aklınızda çıkarıp bir rafa kaldırın ve bir daha hiç kullanmamaya çalışın.
Yeniliğe, yeni fikirlere açık olun, uygulayın ve yaptığınız her şey ilerleyici olsun.

Kendinize sorular sorun: "Daha farklı nasıl düşünebilirim?" "Daha iyi nasıl yapabilirim?" "Farklı bir seçenek var mı?" Kişisel gelişimin sınırı vardır ne de tavanı. Sorduğunuz soruların mutlaka bir cevabını bulacaksınız.

İç dünyanıza doğru bir yolculuğa çıkın, kendinizi dinleyin, dinlemeyi öğrenin. Böylece sonuca, parlak kararlara ulaşmak için gerekli enerjiyi kendinizde bulacaksınız.
Zihninize güvenin ki bilinçaltınız size yol göstersin. Değişik kişilerle tanışın, yeni arayışlarınız olsun. Bilgi edinin, sorgulayın, motive olun,farklı meslek gruplarıyla bir araya gelin, mutlaka yapılacak bir eylem, gidilecek bir yol bulunacaktır.
Başarı yolunda her zaman yürümeniz dileğimle…. İçinizde ki güce güvenin ve en derine doğru bir yolculuk yapmaya başlayın... Neler yapabileceğinizi hayal edin ve eyleme geçin...
Yahya Karakurt / Eğitimci- Yazar / Diğer Yazıları / Karakter Eğitimi / İnovatif Düşünebilmek / Hayal Gücünün Tavanı Var Mıdır? / Akıllı Geleceğimiz


Kişisel Gelişim Tüm Bilgiler / Beyin Hakkında Tüm Bilgiler / Genel Kültür/ Buluşlar / Buluş Hikayeleri / Belirli Günler / Atatürk'e Dair

Bilim İnsanları / Ünlü Yazarlar / Ünlü Ressamlar / Ünlü Müzisyenler / Türk Büyükleri / Türk Bilim İnsanları / Ünlü Matematikçiler / Ünlü Fizikçiler