Walt Disney'in Hikayesi
Depodaki fareden dünya çapında bir çizgi kahraman çıkardı.1901'de ABD'nin Chicago şehrinde doğdu. O kadar fakirdi ki,karnını doyuracak parayı dahi bulamıyordu. Babası çok hastaydı. Annesi oğlu Disney'e güveniyordu. O da ne iş bulsa çalışarak yemek için para kazanıyordu. Aslında belli bir mesleği olmadığı için iş bulması da kolay değildi. Pek çok iş yerinden geri çevriliyor,ancak gazete dağıtıcılığı ve ambulans şoförlüğü gibi geçici işler bulabiliyordu.

 

Bu arada babasının durumu daha da ağırlaşmıştı. Babasının sırf yeterli parayı bulamadıkları için hayatını kaynattığını düşünen Disney bu yüzden uzun sürekli kendini suçladı. Bu arada gözüne çarpan ilandan ilhamla bedava sanat kurslarına katıldı. Çizimini geliştirdi.Bazı ajanslara minik çizgi filmler çizdi ama para kazanamadı. Hollywood' gidip kendini denemeye çalıştı. birçok çizim yapmasına rağmen bir türlü tutturamıyordu. Hâla parasızdı.Ama bu meteliksiz gecelerden biri ona hayatının değiştirecek yaratığı getirecekti .

Geceleri çalıştığı için bir depoda minik bir fareyle tanışmıştı. Onunla ekmeğini paylaşıyor, dakikalarca onu seyrediyordu. Farenin dans eder gibi ilginç hareketler yapması Disney'e ilham verdi ve bir gece onu kağıda çiziverdi. Mickey Mouse işte o gece doğdu.

Disney artık ünlü ,zengin biriydi.

Paylaş  Sponsor Bağlantılar

 

Buruşuk Gömlek

Yürüyen Köşk'ün Hikayesi

Stetoskop

Markalar ve öyküleri - Apple

Markaların Öyküleri

  

Mısır Piramitleri

Buluşlar

İcatlar

Eyfel Kulesi

Walt Disney Hikayesi

İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt