Tübitak Projeleri, Tübitak Bilim Fuarı Projeleri, Tübitak Proje Örnekleri

Proje; Önceden belirlenmiş bir süre içerisinde; değişim yaratmayı hedefleyen, birbiriyle ilişkili amaç ve hedefleri olan, uygulanması sonucunda çeşitli ürünlerin elde edildiği bir çalışmadır.

Bilimsel araştırma hiç bitmeyen bir süreçtir. Üretilen bilgi hep yeni soru ve sorunları da beraberinde getirir. Dolayısıyla bilimsel topluluk hiç bitmeyen bir süreçte araştırmalarına devam ederek insanlığı bilgi dağarcığını genişletir. Bu süreç yeni bilgi üretim süreci olduğu kadar aynı zamanda yeni bilim adamı yetiştirme sürecinin de bir parçasıdır. Böylece bilimsel araştırma bilimsel topluluğun devamını da sağlar.

 

Her öğrencinin bilimsel bir proje yapabileceği ve her okulun da bir bilim fuarı gerçekleştirebileceği öngörüsünden yola çıkarak 4006 Bilim Fuarları programı açılmıştır. Yarışma ortamı olmadığı için öğrencilerimizin üzerindeki baskı kaldırılarak "her fikir değerlidir." ilkesi ile bilimsel süreç takip edilerek yapılacak olan her türlü proje bu fuar kapsamında değerlendirilebilecektir.


* Tübitak Bilim Fuarı Projeleri (20 Adet)
*
Tübitak Bilim Fuarı Projeleri Galerisi
*
Bilim Fuarı Araştırma Projeleri / Araştırma Projeleri Galerisi
* Bilim Fuarı Türkçe Projeleri
*
Bilim Fuarı Teknoloji ve Tasarım Projeleri
*
Bilim Fuarı Matematik Projeleri
*
Bilim Fuarı İngilizce Projeleri
*
Bilim Fuarı Fen Bilimleri Projeleri
*
Bilim Fuarı Biyoloji Projeleri
*
Bilim Fuarı Tasarım Projeleri / Alt Proje Örnekleri
* Tübitak Bilim Fuarı Proje Listesi 25 Adet


Tübitak 4006 Bilim Fuarı / Tübitak Sıkça Sorulan Sorular / Tübitak Fuar Süreci / Bilim Fuarında Yapılacaklar / Bilim Fuarı Projeleri Galerisi


Nesnelerin İnterneti / Yapay Zeka / Sensör Teknolojileri / Biyotaklit / Yenilebilir Enerji / Biyoçeşitlilik / Enerjinin Dönüşümü / Steam / Akıllı Ürünler