Kars Sarıkamış EMİTT Fuarı'nda

Bugün İstanbul’da, gurbette olsak da kalbimiz Kars’a,  Sarıkamış’a doğru atıyordu. Şanslıyız! Şehrimiz ayağımıza gelmiş. Sıla özlemimizi bir nebze olsa da hafifledi.

Büyük bir özveriyle hazırlanan stantlar görücüye çıkmış. Şehirler bir gelin gibi süslenmiş. Yöreye ait ne kadar güzellikler varsa hepsi oradaydı. 

Görkemli bir açılıştan sonra insanlar heyecanla memleket özlemini gidermek ve hemşerileriyle buluşmak için akın akın fuar alanına doğru gidiyordu.  Salon numarasını öğrendikten sonra Kars standına doğru ilerledik. Güler yüzlü bir karşılamadan sonra dostlarla masada buluştuk. Çayımızı yudumlarken ketemizi de yedik. Ortam çok kalabalıktı. Önce İl Müdürümüz Hakan Beyle, sonra Belediye Başkanımız Köksal Beyle belediyemiz ve projeleri hakkında kısa değerlendirmeler yaptık. Sarıkamış kaymakamımız Yusuf İzzet Beyle sohbet ettik. Memleketimize özel yöresel hediye paketimizi aldıktan sonra fuar alanında diğer il ve ilçe stantlarını  ziyaret ettikten sonra fuar alanından ayrıldık.

Memleket sevdalıları durmasın mutlaka EMİTT Fuarı'nı gitsinler.

 

Nedir Bu EMİTT Fuarı? (Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı )

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, ilk kez 1997 yılında Voyager Uluslararası Turizm ve Tatil Fuarı adıyla Tepebaşı’ndaki Tüyap Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İlk iki yıl iç turizm ağırlıklı olarak gerçekleşen fuar, bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından gelen talep üzerine yabancı destinasyonların da tanıtıldığı bir fuar konumuna geldi.

1999 yılında Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT adını alan fuar, Tepebaşı’ndaki fuar alanının yetersiz kalması sebebiyle yılında Büyükçekmece – Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilmeye başladı.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı – EMITT, 2009 yılından itibaren ITE Turkey bünyesinde yer alan Ekin Fuarcılık ve EUF - E Uluslararası Fuarcılık  tarafından düzenleniyor.

16 yıl içerisinde dünyanın en büyük ilk beş turizm fuarı arasında yer alan EMITT Turizm Fuarı, her geçen yıl artan katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla bölge sektörünün büyümesine doğrudan katkı sağlıyor.

ITE Group’un “Turizm ve seyahat” alanında 5 ülkede düzenlediği, bölgelerinin en büyükleri olan 6 fuar sayesinde sektöre özel bir uzmanlığı yer alıyor. ITE Turkey ise EMITT Turizm Fuarı ile 20 yıllık tecrübeye ve uzmanlığa sahip bulunuyor. ITE Group Plc.’nin sağladığı güçlü küresel ağ ile ITE Turkey’in deneyimi ve portföyünü birleştiren EMITT, turizm sektörü için daha güçlü bir sinerji yaratmaya devam edecek.

Son zamanlarda Sarıkamış'ta gözle görülür güzel çalışmalar ve büyük değişimler var. Bu değişim yelpazesine ayak uyduranlara, değer katanlara ne mutlu.   

 Bu organizasyon da emeği geçen Kars İl Kültür ve Turizm Müdürü Hakan Doğanay, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy  ve Serka (Serhat Kalkınma Ajansı) temsilcisi Nesim Karakurt'a sonsuz teşekkürler...

Yahya KARAKURT- Eğitimci- Yazar / Yazarın Diğer Yazıları  /  Akıllı Geleceğimiz / Çevreye Duyarlılık / Geleceğin İcatları

Reklamlar

 

Sarıkamış Harekatı

Sarıkamış Şiiri

Sen de Ağla Sarıkamış

Sarıkamış Şehidi

Sarıkamış'ta Hayat Bir Başkadır (Öykü) 

Sarıkamış İçinde

Sarıkamış Kayak Merkezi

Beyaz Ölüm

Sarıkamış Şehitleri

Haydi Sarıkamış'a Gidelim!

Ölüm Bir Kardelendir Sarıkamış'ta

Siz Hiç Düşündünüz mü Sarıkamış'ı?

Katerina Köşkü Sarıkamış

Soğanlı Yaylası

Kars Sarıkamış EMİTT Fuarı'nda

Ders Çalışma Ortamı Nasıl olmalı?

Sınıfta Etkili Ders Dinleme

18 Adımda Test Çözme Becerisi

            

 İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt