Ürün İnovasyonu, Ürün İnovasyonu Örnekleri


Ürün İnovasyonu: Bir işletme tarafından pazara sunulan, elle tutulup gözle görülen nesneler ürün olarak adlandırılır. Bir işletmenin farklı, yeni, değişik bir ürün geliştirmesi ve bunu pazara sunması ürün inovasyonu yapması anlamına gelir. Ancak işletmelerin ürün inovasyonu yapmak için illa ki yeni bir ürün üretmeleri gerekmez. Zaten var olan ürünlerini daha iyi, daha kaliteli, daha üstün özelliklerde yapmak için değiştirir ve farklılaştırırlarsa da ürün inovasyonu yapmış olurlar.

 

 

Kumaş, domates tohumu ve yumurta birer üründür. Bunların, pazardaki diğer kumaşlardan, domates tohumlarından ve yumurtalardan farklı ve değişik olacak şekilde geliştirilip üretilmeleriyle yapılan da ürün inovasyonudur. Yani, buruşmayan kumaş, daha verimli ve hastalıklara dayanıklı domates tohumu ve çekici ambalajlarda satılan Omega 3’lü yumurtalar ayrı ayrı birer ürün inovasyonudur.

İnovasyonlar,Ürün İnovasyonu Örnekleri
Çağımızın en büyük hamlelerinden biride şüphesiz inovasyondur. Bir ülkenin inovasyona verdiği değer onun ekonomisinin gelişimiyle paraleldir. En basitinde bile bir çatalla ilgili bir kaç örnek inovasyonu bir araya getirdik. Eminim çatalla ilgili daha geliştirilebilir birçok alternatif düşünceler vardır. Zamanla daha neler göreceğiz.


Değişimin bir parçası olmaya ne dersiniz?...
Gün geçmiyor ki yeni bir tasarım ortaya çıkmasın. Zaten inovasyonda var olan bir icadı geliştirmektir...

İnovasyon Nedir?

İnovasyon; En basit tanımıyla inovasyon, farklı, değişik, yeni fikirler  Devamı için tıklayınız...

İnovasyon Nasıl Yapılır?

İşletmelerin rekabet avantajlarını koruyabilmeleri için sürekli olarak inovasyon yapmaları Devamı için tıklayınız...

İnovasyon Örnekleri

İnovasyon Ürünleri, Ürün İnovasyonu, Ürün İnovasyonu Örnekleri  Devamı için tıklayınız...