Ürün İnovasyonu: Bir işletme tarafından pazara sunulan, elle tutulup gözle görülen nesneler ürün olarak adlandırılır. Bir işletmenin farklı, yeni, değişik bir ürün geliştirmesi ve bunu pazara sunması ürün inovasyonu yapması anlamına gelir. Ancak işletmelerin ürün inovasyonu yapmak için illa ki yeni bir ürün üretmeleri gerekmez. Zaten var olan ürünlerini daha iyi, daha kaliteli, daha üstün özelliklerde yapmak için değiştirir ve farklılaştırırlarsa da ürün inovasyonu yapmış olurlar.

Kumaş, domates tohumu ve yumurta birer üründür. Bunların, pazardaki diğer kumaşlardan, domates tohumlarından ve yumurtalardan farklı ve değişik olacak şekilde geliştirilip üretilmeleriyle yapılan da ürün inovasyonudur. Yani, buruşmayan kumaş, daha verimli ve hastalıklara dayanıklı domates tohumu ve çekici ambalajlarda satılan Omega 3’lü yumurtalar ayrı ayrı birer ürün inovasyonudur.                                            Reklamlar

İnovasyonlar,Ürün İnovasyonu Örnekleri

Çağımızın en büyük hamlelerinden biride şüphesiz inovasyondur. Bir ülkenin inovasyona verdiği değer onun ekonomisinin gelişimiyle paraleldir. En basitinde bile bir çatalla ilgili bir kaç örnek inovasyonu bir araya getirdik. Eminim çatalla ilgili daha geliştirilebilir birçok alternatif düşünceler vardır. Zamanla daha neler göreceğiz.
Değişimin bir parçası olmaya ne dersiniz?... 
Gün geçmiyor ki yeni bir tasarım ortaya çıkmasın. Zaten inovasyonda var olan bir icadı geliştirmektir... 

Reklamlar

 


İnovasyon Nedir? / İnovasyon Çeşitleri  /  Ürün İnovasyonu  /  Hizmet İnovasyonu   /   Pazarlama İnovasyonu

İnovasyon Örnekleri

Hizmet İnovasyonu

Ambalaj Tasarımı

Afiş Nedir?, Afiş Nasıl Yapılır? Afiş Örnekleri

Maket Tasarımları

Markalar ve Öyküleri

Tübitak Bilim Fuarları

Pazarlanabilir Hale Getirme

İnovasyon

İnovasyon Nedir?

İnovasyon ve Girişimcilik

İnovasyon Çeşitleri

İnovasyon Örnekleri

Haydi İnovasyon Yapalım!

Ürün İnovasyonu Örnekleri

 İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt