Bilim Fuarı Açılış Konuşması, Bilim Fuarı Açılış Konuşması Örneği

Sayın Vali Yardımcım, değerli misafirler, kıymetli veliler, sevgili öğrenciler
Okulumuz ile TÜBİTAK ‘ın ortaklaşa yaptığı 4006 Bilim Fuarına hoş geldiniz.
Okulumuz toplam 500 öğrencisiyle eğitim öğretim yapmaktadır. Amacımız öğrencilerimizi bir üst öğrenim olan orta öğrenime çok yönlü, donanımlı bir şekilde hazırlamaktadır.
Çalışmalarımız Matematik, Fen Bilimleri, Türkçe,
Teknoloji ve Tasarım alanındadır.
Değerli misafirler,
TÜBİTAK Bilim Fuarları, temel eğitimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak MEB’e bağlı okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetlerdir. Okullarda gerçekleştirilen bu fuarlarla, Ortaokul öğrencilerinin kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yapabilecekleri, araştırmalarını sergileyebilecekleri, eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanmaktadır.

 

TÜBİTAK Bilim Fuarları bir yarışma etkinliği değildir. Bu Fuarların amacı, Öğrencilerin ürettikleri bilimsel bilgileri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmalarını sağlayacak eğitici, öğretici ve eğlendirici bir ortam oluşturmaktır. Bu ortamda araştırmasını sunan öğrenciler, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkaları ile paylaşmasının coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır.

Bu nedenle öğretmenlerimizin danışmanlığında, velilerimizin destekleriyle, öğrencilerimizin Matematik ve Fen Bilimleri alanında hazırlamış oldukları proje ve uygulamalarını sunmak istiyoruz.
Ayrıca Teknoloji ve Tasarım, Görsel sanatlar ve Meslek Dersleri alanlarında da öğrencilerimizin ortaya koydukları proje eserlerini sizlerin beğenisine sunuyoruz.
Yapmış olduğumuz bu etkinliğe bizleri kırmayarak katıldınız, bizleri onurlandırdınız, hepinize okulumuz adına teşekkür eder, Saygılar sunarım.
Tübitak Bilim Fuarı açılış programı için tıklayınız... Bilim fuarı açılış konuşması örneği için tıklayınız... Araştırma projeleri galerisi için tıklayınız...

Tübitak 4006 Bilim Fuarı / Tübitak Sıkça Sorulan Sorular / Tübitak Fuar Süreci / Bilim Fuarında Yapılacaklar / Bilim Fuarı Projeleri Galerisi


Nesnelerin İnterneti / Yapay Zeka / Sensör Teknolojileri / Biyotaklit / Yenilebilir Enerji / Biyoçeşitlilik / Enerjinin Dönüşümü / Steam / Akıllı Ürünler