gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Duyurular, Kurallar, Forum Yardımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Eğitim Öğretim Yılı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni Eğitim Öğretim Yılı
    Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2008 Saat 18:06
Sevgili Arkadaşlar!
www.gelisenbeyin.net ailesi olarak yeni 2008 - 2009 Öğretim döneminde tüm öğretmen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize mutluluk ve başarı getirmesi dileğiyle...
Sizlerin paylaşımları ile Sitemiz her geçen gün daha da zenginleşecek ve hepimiz için daha yararlı hale gelecektir...

Bireylerin kendilerine biçmiş oldukları değer ile eğitime biçmiş oldukları değer EŞDEĞERDİR.

Site ile ilgili görüş ve önerileriniz için; gelisenbeyin@hotmail.com adresini kullanabilirsiniz.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2008 Saat 19:18
Öğretme tarzı nasıl olmalıdır
Çocuklara ve gençlere birşeyler öğretmek onlara yeni beceriler kazandırmak çok zevkli bir uğraştır. Fakat bazan bu süreç sıkıntılı olabilir. Bir insanın başkalarına birşeyler öğretme çabasını değişik öğeler etkiler,
pisikoterapi ve bazı yöntemlerle tedavi edilmeye çalışılan bazı yöntemler çocuklar üzerinde çeşitli etkiler yapar. Bunda başarılı olmak için uzmanlık gerekir.

Öğrenme nereden başlar
öğrenme doğuştan başlayarak aileden ,öğretmenlerden,çevreden ,deneyimlerden,tecrübelerden ve arkadaşlardan elde edilen bir süreçtir. Öğrenme yalnız okulda değil yaşamın her alanında devam eder.

Öğretmede uyulacak bazı kurallar.
1-yönlendirmek ,öğrenciyi kendi yeteneklerine göre yön vermek ve bunda yardımcı olabilecek kuruluşlara başvurmak onların vereceği bilgilere göre yönlendirmek.
2-uyarılarda bulunmak,davranışlarının iyi veya kötü sonuçlar vereceği hakkında ona teoriler sunmak zihnini geliştirmek düşünmeye ve araştırmaya sevketmek.
3-davranışlarında yanlışlıklar varsa ona hatırlatmak toplum karşısında bu davranışın yanlış olabileceğini hatırlatmak iyi arkadaş seçmede uyulacakları hatırlatmak. Buna özen göstermek.
4-Çözüm ve öneriler getirmek senin yapman gerektiği zaman ve bu zamanı iyi kullanmasını sağlamak. Güven sağlamak. Öğrencinin kendine olan güveni artırmak.
5-Olumlu düşüncelerine yardımcı olmak sen gerçekten yeteneklisin bunu yapabilirsin. Bunu sen yapmalısın gibi güven sağlamak.
6-duygularını paylaşmak güven vermek desteklemek, yardımcı olmak bendesenin yerinde olsam aynı şeyi düşünürdüm çok zor olmadığını göreceksin.

Bu konuda velilerin eğitimine ihtiyaç olduğuda muakkaktır . Gençlik döneminde yaklaşımlar dengeli ve ölçülü olamadığı gibi çocukta bir çok sorunlara sebep olabiliyor. Eğitimim ilk basamağı sevgidir.
Öğrenme -öğretme sürecinin etkili olabilmesi için iki kişi arasında çok özel bir ilişkinin kurulması gerekir ve öğretim burada başlar. Sevgi ve saygılarımla...

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
sakız Açılır Kutu Gör
Vip Üye
Vip Üye
Simge

Gönderilenler: 271
  Alıntı sakız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2008 Saat 10:38
Yol haritamızı kısaca özetleyen yazınızdan dolayı teşekkürler. Paylaşım ,içerik ,özgünlük açısından süper bir site..
Yeni eğitim öğretim yılınız kutlu olsun.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz