Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

İnovasyon uğruna günlerce fikir dinledik

Nereden Yazdırıldığı: gelisenbeyin.net
Kategori: Teknoloji Tasarım
Forum Adı: İnovasyon, Patent
Forum Tanımlaması: inovasyon nedir? İnovasyon örnekleri, Patent nedir? Nasıl alınır? vb.
URL: http://www.gelisenbeyin.net/forum/forum_posts.asp?TID=6087
Tarih: 16-Temmuz-2020 Saat 07:21
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: İnovasyon uğruna günlerce fikir dinledik
Mesajı Yazan: gelisenbeyin
Konu: İnovasyon uğruna günlerce fikir dinledik
Mesaj Tarihi: 01-Aralık-2013 Saat 23:06
İnovasyon uğruna günlerce fikir dinledik

İnovasyon Haftası’nda konuşma yapan Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Ümit Leblebici de banka olarak girişimcilere verdikleri desteklerden bahsetti.

Türkiye’deki girişimcilerin ortaya attıkları fikirleri ilk sene hayata geçiremediğini, bunun çeşitli sebepleri olduğunu kaydeden Leblebici, “Bu konuda girişimcilere nasıl yardımcı olabileceklerine yönelik düşündük ve bir girişim evi açtık. 10 ayda 3 bin girişimciye 800 saat eğitim verdik. 200 girişimciye de TEB çatısı altında 400 saatlik danışmanlık hizmeti verdik.” dedi. Bu süreçte 273 projeyi dinlediklerini ve bunlardan 31 tanesini kuluçka merkezinde değerlendirerek hayata geçirmelerine yardımcı olduklarını vurgulayan Leblebici, “Onları STK’larla, firmalarla ve sektörün önde gelenleriyle buluşturduk.” dedi. Leblebici, TEB’in desteklediği bir girişimcinin 1 milyon liralık yatırım bulduğunu anlattı. Leblebici, çabalarının sonuçlarını da almaya başladıklarını söyleyerek, “Haziran ayında girişim evi olarak ev sahipliği yaptığımız, indirimli yemek ve etkinlik kulübü GastroClub, yatırım almayı başardı. Yine ‘Temiz teknoloji’ konusunda projesi olan bir girişimcimiz de IBM SmartCamp bölgesel finalini kazanarak ülkemizi Silikon Vadisi’nde dünya finalinde temsil etmeye hak kazandı.

Bir diğer başarı hikâyesi ise İsmail Berber oldu. Berber, bizim ilk destek verdiğimiz girişimcilerden biri. Tam şarj ile 250 km giden, 100 km’de 90 kuruşluk elektrik tüketen bir araç üretti.” dedi. TEB KOBİ Bankacılığı’nın 17 bin kişiye ulaştığı bilgisini veren Leblebici, her fikri dinlediklerini ama katma değeri yüksek projelere önem verdiklerini ifade etti. Leblebici, banka bünyesinde çalışan güvenlik görevlisinden en tepedeki çalışana kadar herkesi yeni bir fikir geliştirip getirmesi konusunda teşvik ettiklerini de sözlerine ekledi.
Kaynak: Zaman Gazetesi

-------------
http://gelisenbeyin.net">
Gelişimin adresi...Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com