Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Yade’nin Öyküleri

Nereden Yazdırıldığı: gelisenbeyin.net
Kategori: Düşünme Zamanı
Forum Adı: Kalemimden Bir Hikaye Kaçtı
Forum Tanımlaması: Geleceğin yazarı olmaya aday kişilerin her türlü (makale, öykü, deneme vb.) yazılarını paylaştığı bölümdür.
URL: http://www.gelisenbeyin.net/forum/forum_posts.asp?TID=5207
Tarih: 24-Şubat-2020 Saat 13:32
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.50 - http://www.webwizforums.com


Konu: Yade’nin Öyküleri
Mesajı Yazan: gelisenbeyin
Konu: Yade’nin Öyküleri
Mesaj Tarihi: 26-Eylül-2012 Saat 16:46
Yade’nin Öyküleri

Selin’in Yüzme Yarışı

Selin babasıyla markete giderken yüzme yarışının afişini gördü. Selin yüzme yarışına katılmak istedi. Anne ve babası ona izin verdi. Bahçelerindeki havuzunda çalıştı. Nihayet o gün geldi. Selin yarışmaya koştu. Yarışma başlamak üzereydi. Yarışmada Selin birinci oldu. Herkes onu tebrik edip, sarıldı.Umut’un Doğum Günü

Umut   evde   uyuyordu. Anne   ve   babası   erkenden   kalkmış onun doğum gunünü   hazırlıyorlardı. Anne   ve   babası gelecek   kişileri çağırdı. Doğum    günü   pastası   hazırdı. Umut   uyandıktan sonra herkes ona ‘iyi ki doğdun Umut’ diye bağırdı. Umut çok şaşırdı. Arkadaşları hediyelerini verdi. Umut çok mutlu oldu. Ama neden arkadaşlarının hediye verdiğini anlamamıştı. Anne ve babası olanları anlattı.

Zeynep İle Kübra’nın Maceraları

Zeynep ile Kübra dedeleriyle denize gitti. Orada yemek yediler. Sonra Kübra denize girdi. Orası çok güzel bir yerdi. Kübra yüzerken bir ahtapot onu yakaladı. Zeynep aklından bir plan kurdu. Planı ahtapotu korkutup kaçırmasıydı. O planı denedi. Plan işe yaradı. Sonrada dedelerine olanları anlattılar. Eve gidip annelerine bu hikayeyi anlattılar. Çok güzel bir gün geçirmişlerdi.Susuz Kalan Çiçeğin Öyküsü

Çok güzel bir bahçede yaşayan çiçekler varmış. Bir gün bir kız gelmiş. Onu çok beğendiği için koparmış. Ama ona su vermeyi unutmuş. Çok zaman geçtikten sonra hep su vermeyi unutmuyormuş. Sonra araları iyi olmuş. Çok iyi arkadaş olmuşlar.

Kaza Oluyor

Aleyna ve annesi Kars’a giderken kaza yaptılar. Aleyna’ya bir şey olmadı. Annesi yaralandı. Bunu gören kişiler hemen hastaneyi aradılar. Ambulans geldi. Annesini bindirip hastaneye götürdüler. Çok zaman geçtikten sonra annesi iyileşti. Aleyna buna çok mutlu oldu.

Yalancı Cüce

Bir cüce yolda yürürken tavşana rastlamış. Cüce ona yalan söylemek istemiş. Tavşan ona adresi sorunca onu yanlış yere göndermek istemiş.

Demiş ki, birinci sağdan dön demiş.

Tavşanda Cücenin dediği tarafa gitmiş. Orada arkadaşının evini görmüş. Cüce’nin yalan söylediğini anlamış. Bunu herkese anlatmış. Bundan sonra herkes ona yalancı Cüce demeye başlamış.

Ceren Kütüphanede

Ceren babasıyla kütüphaneye gidecekti. Ceren orada hangi kitabı seçeceğini bilemiyordu. Çünkü her yer kitap doluydu. Kütüphaneye gidince acaba hangi kitabı seçecekti? Orası çok sessiz bir yerdi. Masada oturmuş çocuklar kitap okuyorlardı. Orada çok güzel kitaplar vardı. Sonra en güzel kitabı buldu. Hikayenin adı ‘Susuz Kalan Çiçeğin Öyküsü’ydü. Onu okuduktan sonra kitabı çok beğendi.

Yade’nin Doğum Günü

Yade odasında uyuyordu.Anne ve babası onu uyandırdı.Anne ve babası ona doğum günü olduğunu söyledi. Yade sevinçle havaya zıplamaya başladı. Yade en iyi arkadaşlarını çağırdı. Her kes ona hediyesini verdi. Yade çok mutlu oldu.


23 Nisan Günü


Yade çok heyecanlıydı.Çünkü bugün 23 Nisan’dı. Yade hemen okula gittti. Okulda herkesin saçını yaptılar.Yade’lerin gösterisi başladı. Yade gösterisini yaptıktan sonra Migros’a gitti. Yade’nin istediklerini aldılar. Yade çok mutlu oldu.


Umut Parkta


Babası Yade ve Umut’u parka götürdü.Orada Yade ve Umut çok eğleniyorlardı.Azıcıkta spor yerine gittiler.İyice spor yaptıktan sonra eve gitme saati geldi.Umut eve gidecekleri için ağlamaya başladı. Yade Umut’un ağladığına çok üzülmüştü. Umut’un ağlamadığını görünce çok mutlu oldu.


Yaz Geliyor


Yadenin sınıfı 23 Nisan’da dondurma yiyeceklerdi. 23 Nisan günü geldi. Sınıftakiler töreni yaptıktan sonra dondurma yediler. Yade anne ve babasına bunu söyledi. Annesi ona kızmadı. Ama babası bu duruma kızdı. Yade babasına söyledi ki;


-          Ama baba artık yaz geldi.


-          Tamam kızım.


Yade Kreşte


Yade ilk kez kreşe gidecekti. Babası onu kreşe götürdü. Yade’nin babası kreşten ayrılırken Yade ağladı. Sonra Yade yeni arkadaşlar edindi. Eve gitme saati geldi. Yade eve gitmek istemedi. Çünkü; kreşte çok eğlenmişti.


Yazar: Yade KARAKURT (1. sınıftayken yazdığım)

-------------
http://gelisenbeyin.net">
Gelişimin adresi...Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2007 Web Wiz - http://www.webwizguide.com