gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim Dünyası > Sınavlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

8. Sınıflar Merkezi Sınav Soru ve Cevapları

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 8. Sınıflar Merkezi Sınav Soru ve Cevapları
    Gönderim Zamanı: 29-Kasım-2013 Saat 23:53
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Türkiye genelinde 1 milyon 290 bin ortaokul 8. sınıf öğrencisi için ilk kez düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumu bitti.

Merkezi Sınav Soru ve Cevapları için Tıklayınız...

30'ar dakika dinlenme süresi

Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında kullanımı saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat haricinde, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın alındı.

İkinci gün oturumunda fen ve teknoloji, T.C inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil soruları yer aldı. Her bir ders yazılısı için sınav süresi 40'ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 30'ar dakika oldu. Sınavlar saat 12.00'de tamamlandı.

Ancak özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin alacakları sınav hizmetinden dolayı sınav süresi, 55'er dakika, sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 15'er dakika oldu.

Öte yandan, sınavın yapıldığı bugün de 5, 6 ve 7. sınıflar için okullar tatil edildi.

Öğrenciler, sınav salonlarına yanlarında kullanımı saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saat haricinde, sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile her türlü bilgisayar özelliği bulunan cihazlar bulunmaksızın alındı.

Fen ve teknoloji, T.C İnkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sorularının olduğu ikinci gün oturumunda, çoktan seçmeli 20 sorunun yer aldığı her ders yazılısı için 40 dakikda süre verildi.

Bugün de sınavın yapıldığı okullarda 5, 6 ve 7. sınıflar için okullar tatil edildi.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, ikinci gün oturumun da sorunsuz geçtiğini belirterek, "10-12 okula gittim, sınava giren çocuklarla konuştum. Hepsi yeni sınav sisteminden çok memnun" diye konuştu. Bugün

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz