gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim Dünyası > Sınavlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

TEOG Sınavları Tarihi Ne Zaman?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: TEOG Sınavları Tarihi Ne Zaman?
    Gönderim Zamanı: 07-Kasım-2014 Saat 00:20
TEOG Sınavları Tarihi Ne Zaman?
8. sınıf öğrencilerini oldukça yakından ilgilendiren TEOG sınav tarihleri açıklandı. Merkezi ortak sınav şeklinde yapılan sınavlar sonucu öğrencileri liselere yerleştiren MEB, sınav takviminde hangi sınavın hangi gün yapılacağını da açıklamış oldu.

MEB tarafından açıklanan TEOG sınav tarihlerine göre ilk TEOG sınavı ne zaman yapılacak?

8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretime geçişinde büyük önem taşıyan TEOG sınavları için tarihler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

TEOG sınavları ilk gün Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavları olarak yapılacak. 27 Kasım yani TEOG sınavlarının ikinci günü ise Fen ve Teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ve Yabancı Dil derslerinden sınavlar yapılacak.

TEOG sınav tarihleri

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş kapsamında yapılacak olan merkezi ortak sınavların tarihleri belli oldu. TEOG sınavlarının tarihleri belli olunca öğrenciler ve veliler de 8. sınıf ortak sınav tarihlerini öğrenmiş oldu. Merkezi ortak sınav tarihleri ve TEOG ortak sınav tarihleri hem ilk dönem için hem de ikinci dönem için açıklandı. Duyuruda ayrıca 2015 TEOG sınav tarihleri de belirtildi.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınav tarihleri...

Birinci dönem 26-27 Kasım,

İkinci dönem ise 29-30 Nisan

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2014-2015 eğitim öğretim yılında gerçekleştirilecek sınavlara ilişkin uygulama takvimini illere ve ilgili kurumlara gönderdi.

Teog Mazeret Sınavı Tarihleri

Ortaöğretime geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin gireceği, merkezi ortak sınavlar, birinci dönem 26-27 Kasım'da, mazeret sınavı 13-14 Aralık'ta yapılacak.

İkinci dönem ise merkezi ortak sınav 29-30 Nisan 2015'te, mazeret sınavı ise 16-17 Mayıs 2015'te gerçekleştirilecek.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz