gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Bilim ve Teknoloji > Bilim Adamları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Apple, Iphone Steve Jobs’dan Secme Guzel sozler

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Apple, Iphone Steve Jobs’dan Secme Guzel sozler
    Gönderim Zamanı: 15-Ekim-2014 Saat 17:25
Apple, Iphone Steve Jobs’dan Secme Guzel sozler
Jobs’ın Apple’dayken söylediklerinden: “Büyük fikirleri çalmaktan hiçbir zaman utanmadık.” PBS Belgeseli, Triumph of the Nerds, 1996 “Odak gruplarına göre ürün...
Jobs’ın Apple’dayken söylediklerinden:

“Büyük fikirleri çalmaktan hiçbir zaman utanmadık.”

PBS Belgeseli, Triumph of the Nerds, 1996

“Odak gruplarına göre ürün tasarlamak çok zor bir şey. Çoğunlukla birçok insan, ne istediğini siz onlara gösterene dek bilmiyor.”

BusinessWeek, 1998

“Apple’ı ben işletseydim, ne pahasına olursa olsun Macintosh’tan kurtulurdum ve sonraki muhteşem şeye odaklanırdım. PC savaşları bitti. Microsoft, uzun süre önce kazandı.”

Fortune, 1996

“Ürünler çok uyduruk! Bunların cinsiyeti yok!”

BusinessWeek, 1997

“Ben geldiğimzden beri kimse bizi yutmak istemedi. Herhalde tadımızdan korktular.”

Hissedar toplantısı, 1998

“Apple ve Dell, bu endüstride hemen hemen tek para kazanan isimler. Bunu “Wal-Mart” olarak yapıyorlar. Biz ise yenilikle yapıyoruz.”

“Apple’ın pazar payı, BMW’nin veya Mercedes’in veya Porsche’nin otomotiv piyasasında olduğundan yüksek. BMW veya Mercedes olmaktaki sorun ne?”

Macworld, 2004

“Ve çocuk, onun patentini aldık!”

Macworld, 2007 (iPhone tanıtımında)

Bill Gates hakkında:

“Onun için en iyisini diliyorum, gerçekten. Bence o ve Microsoft biraz dar. Eğer gençken bir aşrama gitmiş olsaydı daha geniş olabilirdi.”

New York Times, 1997

PC’ler hakkında:

“Playboy: PC’leri yapanların, ürünleriyle gurur duyduğunu mu söylüyorsunuz?

Jobs: Eğer duyasalardı, PC’yi yapmazlardı.”

Playboy, 1987

Hayattan:

“Sokrates’le bir öğleden sonrası geçirmek için tüm teknolojimi verirdim.”

Newsweek, 2001

“Seks hayatım bu günlerde pek iyi, Walt. Ya seninki?”

AllThingsD D8, 2010

Tasarım konusunda:

“Microsoft’un tek sorunu, zevksiz olmaları. Gerçekten hiç zevkleri yok. Bunu küçük anlamda söylemiyorum; büyük anlamda, orijinal fikirlerinin olmadığı anlamında, ürünlerine fazla bir kültür getirmedikleri anlamında söylüyorum.”

PBS belgeseli, Triumph of the Nerds, 1996

Öğütleri:

“Dünyadaki en iyi ürünleri ortaya çıkarıyorsun, ama aynı zamanda çok sayıda kötü ürünün de var. Kötülerden kurtul.”

Mark Parker’a, The Innovation Secrets of Steve Jobs

“Hayatının geri kalanında şekerli su mu satmak istiyorsun yoksa dünyayı değiştirme şansı mı?”

John Sculley’e, Odyssey: Pepsi to Apple

“Hayatın sınırlı, o halde başkasının hayatını yaşayarak onu çöpe atma. Başkalarının düşündüğünün sonuçlarını yaşama dogması tuzağına düşme. Başkalarının fikirlerinin gürültüsü, içinden gelen sesi yutmasın. En önemlisi ise kalbini ve sezgilerini takip edecek cesarete sahip ol. Onlar, her nasılsa, ne olmak istediğini gerçekten biliyorlar. Geri kalan herşey, ikincildir.”

Standford Diploma Töreni Konuşması, 2005

“Mezarlıktaki en zengin adam olmak, benim için önemsiz. Gece yatağa mükemmel bir şey yaptım diyerek girmek ise önemli.”

Wall Street Journal, 1993

Kaynak=chip.com.tr

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz