gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim Dünyası > Eğitim Öğretim
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yanlış Çalışma Davranışları

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Kayıt Tarihi: 01-Ocak-2006
Konum: Istanbul
Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4739
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yanlış Çalışma Davranışları
    Gönderim Zamanı: 28-Eylül-2014 Saat 18:32
Yanlış Çalışma Davranışlar    
•        Çalışma masası dışında değişik yerlerde çalışma alışkanlığı : aynı zamanlarda aynı mekanda ders çalışmak çalışmaya daha kısa sürede adapte olmamızı sağlar. O masaya sadece çalışmak için oturduğunu hissetmelisin.
•        Dağınık oda dağınık zihin : Düzenli, dikkatinizi dağıtacak fazla obje olmayan sade bir odada mümkünse boş bir duvara dönük çalışın. İlginizin sadece ve sadece çalıştığınız konuya yönelmesi ancak bu şekilde gerçekleşecektir.
•        Çalışma köşesi : 18- 20 derece oda ısısı derli toplu bir oda , sessiz ve ışığı yeterli düzeyde bir çalışma masası ve malzemeleri düzenli bir şekilde masanın üzerinde ise ders çalışmaya hazırsın demektir.
•        Tv izleyerek ya da müzik dinleyerek çalışmak : Ders çalışmaya konsantre olabilmek , onunla baş başa olmayı gerektirir. Ders zamanı dersten başka şeyi gözünüz görmesin kulağınız duymasın.
•        Yatarak – Uzanarak çalışmak : Yatarak veya uzanarak bir meteryali okumaya başladıktan bir süre sonra gevşemeye başlarsınız ve dikkatiniz dağılır. Bu şekilde gazete , roman , dergi okunabilir.
•        Çalışırken bir şeyler atıştırmak : Çalışmaya başlamadan tüm fiziksel ihtiyaçlarınızı gidermeli ve ders çalışırken kesinlikle atıştırmamalısınız. Çünkü insan bir şeyler yerken yaptığı işteki konsantrasyonunu yitirdiği gibi oturduğu yerde atıştırmaktan ötürü kilo almak tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Çok acıkmışsanız çalışmaya ara vermelisiniz.
•        Önemsiz işlerle , verimli saatleri harcamak : Verimli saatleri ders çalışmaya ayırmak için zamanı mümkün olduğunca ekonomik kullanmalısın. Bunun için benzer işleri birleştirerek yapmayı 5-15 dakikalık küçük zaman dilimlerini değerlendirmeyi öğrenmelisin.
•        Telefon ve arkadaşlara hayır diyememek : Ancak boş zamanlarında arkadaşlarına zaman ayırabileceğini kesin bir dille anlatmalısın. Yine de ısrarla davrananlar olursa çalışırken telefonu fişten çekebilirsin.
•        Çalışmayı sürekli erteleme alışkanlığı : Çok iyi bildiğimiz gibi sınavları erteleme şansımız yok. Yaşamı ertelemek gibi bir şansınızın da olduğunu sanmıyoruz. Öyle ise neden erteliyorsunuz ? zaman akıp gidiyor sürekli geri sayımdasınız. Aylar var derken bir de bakarsınız ki sadece günler kalmış ve tren kaçmış.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz