gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Teknoloji ve Tasarım Bilgileri
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Yeni Dönemde Teknoloji Tasarım Programı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Yeni Dönemde Teknoloji Tasarım Programı
    Gönderim Zamanı: 30-Haziran-2014 Saat 16:35
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Teknoloji ve Tasarım Dersinde Hangi Program Uygulanacak
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında Teknoloji ve Tasarım Dersinde Hangi Program Uygulanacak
Derneğimiz yönetim kurulu tarafından Teknoloji ve Tasarım Dersinin 2014-2015 yılında uygulanacak öğretim programı ile ilgili Talim Terbiye Kurulu Başkanlığından bilgi edinme dilekçesi verilmiştir/

T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’na
ANKARA
20/06/2014

Sayı: 13
Konu: Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı
          Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği; Teknoloji ve Tasarım öğretmenliğini topluma tanıtmak, meslektaşlarımız arasında iletişimi ve dayanışmayı artırmak, Dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri izleyerek bunları üyelerimize ulaştırmak amacıyla faaliyetler yürüten ve kar amacı gütmeyerek toplumsal faydayı ilke edinen bir dernektir.
          25.06.2012 tarih ve 69 sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararı ile 2006 yılından itibaren 6-7-8. Sınıflarda 2 saat olmak üzere haftada 6 saat okutulan Teknoloji ve Tasarım Dersi, 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren 6. Sınıflarda uygulamadan kaldırılmıştır. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx web sayfasında Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı Kılavuzu 6. sayfası “Programın Yapısı” bölümünde; Program, her biri 6, 7 ve 8. sınıfta devam eden üç kuşaktan oluşmaktadır. Bunlar; “Düzen”,“Kurgu” ve “Yapım” dır. Kuşaklara özgü her yıl için ayrı ayrı odak noktaları tespit edilmiştir. Yine sayfa 11’de “Sarmal program anlayışına uygundur” ibaresi yer almaktadır. Teknoloji ve Tasarım Öğretim Programı sarmal bir yapıya sahip iken 2013-2014 Eğitim öğretim yılında 6. sınıfta olan öğrenciler, dersin temelini teşkil eden kazanımları alamamışlardır. 2014-2015 Eğitim öğretim yılında 7. Sınıf seviyesinde hali hazırda programda bir değişiklik olmadığı için öğretmen ve öğrencilerimiz sıkıntılar yaşayacaktır.
          Bu kapsamda 2014-2015 eğitim öğretim yılında gerek 20.000 Teknoloji ve Tasarım Öğretmeninin ve gerekse yaklaşık 800.000 öğrenci ve velilerinin konu hakkında aydınlatılması adına; 7. ve 8.sınıfların haftalık ders programında yer alan Teknoloji ve Tasarım Dersi için hâlihazırda yürütülen yeni program çalışması veya revizesi hakkında tarafımıza bilgi verilmesi hususunda;
Gereğini arz ederim.
Özgün DEVRİM
TTMK Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz