gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Düşünme Zamanı > Kalemimden Bir Hikaye Kaçtı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Tuğlayı Beklemek

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Tuğlayı Beklemek
    Gönderim Zamanı: 30-Kasım-2012 Saat 14:37
Tuğlayı Beklemek (Öykünün Devamını Getirme)

Genç yönetici yeni aldığı Jaguar’ıyla şehrin caddelerinden birinde biraz hızlı gidiyordu. Az ilerisinde, alışveriş mağazalarının yanında bulunan bir çocuk parkı vardı. Oradan geçtiği sırada bir şeyin hızlıca arabasına çarptığını hissetti. Ne olup bitiğini anlamak için frene bastı. Biraz geriye gidip arabaya çarpan şeyin ne olduğuna baktı. Arabaya bir tuğla çarpmıştı ve yan kapıyı biraz ezmişti. Tuğlanın arabaya atıldığı yöne doğru ilerledi ve orada gördüğü bir çocuğu yakaladı. Çocuğu parkın duvarına doğru serçe itti. Ve:

“Ne yaptığının farkında mısın?” dedi. Çocuk:

“Özür dilerim. Ne yapmam gerektiğimi bilemedim.” dedi. Genç yönetici:

“Ne demek ne yapmam gerektiğini bilemedim?”, çocuk:

“Tuğlayı yola fırlattım; çünkü kimse durmuyordu.” dedi.

Haydi gençler öyküyü yazdıysanız devamını burada paylaşabilirsiniz...

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Mert Can Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 10
  Alıntı Mert Can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2013 Saat 16:21
                      Tuğlayı Beklemek
   Genç iş adamı, şehrin sokaklarından birinde son model arabasıyla biraz hızlı gidiyordu. Az ilerisinde alışveriş mağazaları bulunan bir çocuk parkının kenarından geçiyordu ki bir şeyin hızla geçip arabasına çarptığını hissedip yavaşladı. Ne olup bittiğini anlamak için frene bastı ve biraz geriye gidip arabaya çarpan şeyin ne olduğunu anlamaya çalıştı. Arabaya bir tuğla çarpmış ve yan kapıyı biraz ezmişti. Tuğlanın arabaya atıldığı istikamete doğru yürüdü, orada gördüğü bir çocuğu yakalayıp, çocuk parkının duvarına itti:

- Ne yaptığının farkındamısın ?
"Özür dilerim" dedi çocuk "Ne yapmam gerektiğini bilmiyordum bende tuğlayı yola fırlattım çünkü kimse durmuyordu".

- Neden arabaların durmaması seni ilgilendiriyor ki ?

- Çünkü o arabalardan biri bir kadına çarpıp kaçmıştı.
Genç iş adamı "Ben niye görmedim" diye sordu.

-Birisi onu aldı ve onu hastaneye götüreceğini söyledi.
Genç iş adamı çocuğu bıraktı ve en yakın araba tamircisinin nerede olduğunu sordu. Çocuk tarif ettikten sonra tekrar özür diledi.Genç iş adamı arabasına bindi ve tamirciye gitti.
   Çırağa sordu:
- Merhaba, bu arabanın kapısını ne kadara tamir edersiniz ?

- Ben bilmiyorum ustam biliyor gelirken yolun kenarında yatan bir kadın gördüğünü söyledi onu hastaneye yetiştirecekmiş. Birazdan gelir.

Genç iş adamı beklemeye başladı...

Bir süre sonra patron geldi ve genç iş adamı sordu:

- O kadını sen mi hastaneye yetiştirdin ?

- Yolun kenarında yatan kadından mı bahsediyorsun ?

- Evet ondan bahsediyorum.

- Evet ben yetiştirdim ölmek üzereydi.

- Peki helal olsun, şu arabanın kapısını ne kadara yaparsın ?

Mert Can Günay 6-G 363
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2013 Saat 16:24
Çok güzel olmuş. Tebrik ediyorum... Daha da devamı gelecek sanki... :))

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Mert Can Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mert Can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Ocak-2013 Saat 16:53
"Kalemimden bir hikaye kaçtı" adlı bölüme "Gemide uzun bir yolculuk" diye bir konu daha açtım boş zamanım oldukça hikaye yazıp buraya yollayacağım.
Yukarı Dön
Mert Can Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Mert Can Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04-Ocak-2013 Saat 17:59
Yeni projemi Kalemimden bir hikaye kaçtı bölümünde O şehir.... diye açtım isteyenler yada merak edenler oradan yeni hikayemi görebilirler
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz