gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Sunular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bakanlıkça belirtilen yöntm teknik kapsamnda sunum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
banumete Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı banumete Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16-Haziran-2009 Saat 20:59
bence öğtetim yöntem ve teknikleri kullanılarak 6. 7. 8. sınıflardan öğrencilerin yaptığı ya da yapabileceği çalışmaları ele alarak bir sunu hazırlanacak sanırım
Yukarı Dön
radinant Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı radinant Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Haziran-2009 Saat 22:48
elinde hazır sunu olan varmı acil yardımcı olabilirmi
Yukarı Dön
lale_ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı lale_ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2009 Saat 19:21
idareden verilen bilgiye göre,hem öğretmen hem öğrenci gibi hazırlayacaksınız bu çalışmayı dendi.derste öğrencilerinizi proje çalışmalarına hazırlarken kullandığınız teknikleri belirterek örnek proje çalışması yapacaksınız.hatta onun maketini de yapıp resmini çalışmaya ekleyeceksiniz şeklinde oldu.ayrıca öğrenci çalışması da olabileceği söylendi.ben hala HANGİ FORMDA hazırlayacağımı bilemiyorum.bilen varsa yardımcı olsun.

Yukarı Dön
banumete Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı banumete Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2009 Saat 20:19
her hangi bir form kullanmayacağız ben öyle anladım
power point ya da benzer programlarla sunu hazırlayacağız
yapılan çalışmaları aşama aşama fotoğraflayıp böyle bir programda kullanmayı düşünüyorum
Yukarı Dön
hevinida Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
  Alıntı hevinida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2009 Saat 23:23
bize okul müdürü tarafından verilen çalışmada deniyorki bu derste yöntem ve tekniklerin kullanımı ile anasınıfı 1.,2.,3., sınıfları üst sınıflara hazırlama amaçlı yapılabilecek etkinliklerle ilgili bir sunum hazırlayıp okulda diğer öğretmenlere sunum yapacağız. diğer derslerle olan ilişkisini anlatacağız.
ama gelen yazıda de deniyorki 6,7,8. sınıflarda kullanarak her sınıf için ayrı ayrı - Tartışma yöntemi
               - Rol oynama ve yaratıcı drama
    - Probleme dayalı öğrenme
    - Proje tabanlı öğrenme
    - İşbirliğine dayalı öğrenme
    - Kavram haritası tekniği
    - Zihin haritası tekniği
    - Analoji yöntemi
    - Örnek olay yöntemi
    - Beyin fırtınası tekniği
    - Altı uygulama ayakkabısı-altı düşünme şapkası tekniği,

teknikler kapsamında bir sunum hazırlayacaklar. bu sunum bakanlığa gönderilecektir. deniliyor.
diyelim 6 sınıflarda düşünelim çözelim etkinliğini işbirliğine dayalı öğrenme ve beyin fırtınası tekniğini kullanarak nasıl işleneceğini ayrıca ölçme ve değerlendirmeyi bu etkinlik kapsamında nasıl yaptığınızı anlatan bir sunum istiyorlar. aynısını 7. ve 8. sınıflar içinde istiyorlar:))
Yukarı Dön
ramazan Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Gönderilenler: 117
  Alıntı ramazan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2009 Saat 23:34
Arkadaşım çok güzel bir şekilde özetlemişsiniz. Teşekkür ederim. ama diğer derslerle ilişkisi ve okulda sununun anlatılması bana göre extraya girmiş. Onlar olmasada olur.

Arkadaşlar bu arada aranızda sunu hazırlayıpta bizimle paylaşmak isteyen yokmu?

Saygılar....

<marquee>Her Paylaşım Bir Teşekkürü Hak Eder..</marquee>
Yukarı Dön
hevinida Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hevinida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2009 Saat 23:36
teknoloji tasarım öğretmenlerinden ayrıca performans ve proje ödevi de hazırlamaları istendi ama bu derste proje ve performans ödevi verilmiyor.nasıl olacak anlamadım.
Yukarı Dön
hevinida Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı hevinida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2009 Saat 23:38
haklısın ama bakanlıkdan gelen yazıda diyorki '     Meslekî çalışmaların başladığı ilk gün eğitim bölgesi/okul bazında yapılacak planlamada, konuların öğretmenler tarafından paylaşılmasının ardından okul müdürlüğünce belirlenen tarihte konuların teorik olarak sunulması ve sonra pratik olarak uygulanması gözetilecektir. ' yani sunum da yapacakmışız.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz