gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Forum > Duyurular, Kurallar, Forum Yardımı
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

www.somee.com' a webwiz kurulumu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: www.somee.com' a webwiz kurulumu
    Gönderim Zamanı: 17-Ocak-2007 Saat 15:58
www.somee.com bu siteye tykladyktan sonra en altta free yazan yere tyklyyon ve foruma üye oluyon. site adynyda belirledikten sonra senin email adresine kullanycy bilgilerin gelir onunla ftp ye ba?lanyyon. daha sonra webwizi içine atyyon. siten kurulu oluyor.

ftp ye dosya atymy ile ilgili bilgi verildi oradan inceleyebilirsiniz.

daha sonra FTP den sitene a?a?ydaki programla ba?lanyyorsun. Bilgilerini içine atyp site sahibi oluyorsun.
FileZilla için FTP programlary içinde belki de en iyisi diyebiliriz. Hem kullanym kolayly?y hem de hyzly upload bu programyn öne çykan artylary. Programyn kullanymyny anlatmadan önce en son sürümünü indirebilece?iniz adresi verelim. Unutmadan bu program tamamen ücretsizdir.

http://filezilla.sourceforge.net/ adresinden "Download" > "FileZilla" ya tyklayarak indirebilece?iniz ?ekillerini görebilirsiniz. Buradan FileZilla_setup.exe olarak indirip kurabilirsiniz.

Programy kurduktan sonra gelelim detaylara; di?er FTP programlarynda oldu?u gibi önce giri? yapaca?ymyz hesaby ekleyelim. Bunun için a?a?ydaki resimde gösterilen simgeye tyklyyoruz.
Buradan da "New Site" diyerek yeni hesap açyyoruz.

Sa? tarafta açylan ekranda sitemizin "host (alan)", "user (kullanycy ady)", "password (?ifre)" bilgilerini girerek "Save and Exit" (kaydet ve çyk) diyoruz.

Artyk sitemize ba?lanabiliriz. Sol üst kö?edeki simgenin yanyndaki ok i?aretine basarak açylan menüden ekledi?imiz siteyi seçiyoruz ve sitemize ba?lanyyoruz.

Ba?landyktan sonra sol taraftan istedi?imiz dosya yada klasörün üzerine sa? tu?la tyklayyp "Upload" diyerek yada sa? tarafa sürükleyip byrakarak gönderebiliriz. Ayny ?ekilde sitemizden dosya yada klasör indirirken de sa? tu?la tyklayyp "Download" yada sürükleyip byrabilirsiniz.

E?er sürekli girmeyece?iniz yada bilgilerini kaydetmek istemedi?iniz bir hesaba girmek istiyorsanyz üst taraftaki hyzly ba?lanty bölümünü kullanabilirsiniz.

Burada da yine ayny ?ekilde bilgileri girip "Quickconnect (hyzly ba?lanty)" diyerek ba?lanabiliriz. Sa?yndaki ok i?areti ile en son girdi?iniz hesaplara ula?abilir, "Clear (temizle)" diyerek listeyi bo?altabilirsiniz.

Ayryca sitenizde yeni bir klasör açmak için sa? tu?la "Create Directory", dosya yada klasörü silmek için "Delete", ismini de?i?tirmek için "Rename", chmod ayarlaryny de?i?tirmek için "File attributes..." linkine tyklamalysynyz. Örne?in bir script kurarken sizden bazy dosyalaryn yada klasörlerin chmod ayaryny "777" yapmanyzy isteyebilir. Bu ?ekilde o dosyaya sa? tu?la tyklayyp "File attributes..." diyerek açylan pencerede "Numeric value" yazan yere örne?in 644 iken 777 yazyp "OK" ye basmanyz yeterli olacaktyr.
Not: Kestirmeden site yapacam diyorsanyz. kayyo.com üye olduktan sonra üye giri?i yapyyon ayarlardan siteyi direk kurabiliyorsun

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
By_Beyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 388
  Alıntı By_Beyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18-Ocak-2007 Saat 19:46
saolun desene herkesin web sitesi olacak...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Şubat-2007 Saat 20:46
http://somee.com/FreePackage.aspx
bu adrese tıklayın
daha sonra sign up a tıklayın daha sonra üye olun bu arada sana site ismi isteyecek gerekli bilgiler e mail adresine gelecek..

Düzenleyen gelisenbeyin - 06-Şubat-2007 Saat 20:48

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Açık Deniz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
  Alıntı Açık Deniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2008 Saat 22:47
Web wiz kurulumunu göremedim :(
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Eylül-2008 Saat 23:31
Hazır kurulu webwiz yok. Sen kendin bilgisayara indirip ftp den kuracaksın. İndirme adresi http://www.aspindir.com/goster/3811

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Açık Deniz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 10
  Alıntı Açık Deniz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21-Eylül-2008 Saat 12:20
Ya ben biliyorum da web wiz forum kurulumunu bilmiyorum yani ftpye atıyorum ama giriş yapınca şöyle bir hata veriyor ve üye de olamıyorsunuz database mi ne değiştirmek gerekiyormuş database/database_connection.asp dosyasından değiştiriyorum fakat olmuyor.Kurmayı bilen birine rastlamak da çok zor yardım ederseniz minnettar kalırım.

Hata yazısı şu :
Server Error in Forum Application
An error has occured while writing to the database.
Please contact the forum administrator.

Support Error Code:- err_Access_loginUser()_update_USR_Code
File Name:- functions_login.asp

Error details:-
Microsoft JET Database Engine
Cannot update. Database or object is read-only.
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Kasım-2008 Saat 20:06
database' ine yazma izni verecen. Onuda chmod kodunu 777 yapacaksın.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
mehmeser Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı mehmeser Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05-Haziran-2012 Saat 23:38
Merhaba,

forumu access desteğiyle kurdum fakat (somee.com hostingle) forumalra giremiyorum sayfa bulunmadı hatası veriyor. 404 ieçren İİS hatası.

son sürümü denedim WW'nin ingilzice. En son hangi sürümün türkçesi mevcuttur?

bu hatanın kaynağı nedir?
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz