gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Eğitim Dünyası > Sınavlar
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

SBS SINAVI

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
Süper Beyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Kral Mod.

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 461
  Alıntı Süper Beyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: SBS SINAVI
    Gönderim Zamanı: 06-Haziran-2008 Saat 16:29
Arkadaşlar 1.2 derken sbs nin ilki bu sene olacak.

1-   SBS sorularının müfredata uygunluğunu test etmek için pilot uygulama yapılacak mı?

2008 yılında ilk defa uygulanacak olan SBS soruları daha önce herhangi bir sınavda uygulanmadığı için test edilerek bilimsel anlamada ön değerlendirmesi yapılacaktır. Bunun için, Aralık ayında en az 150 okulda programların ilk dört aylık bölümlerini kapsayan pilot bir SBS uygulaması yapılarak soru tipleri test edilecektir.

2-   Sınav sorularının hazırlanmasında öğretmenlerin katkısı olacak mı?

Okullarda görevli olan öğretmenlerimiz de http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr   internet adreslerinde yer alan e-posta adreslerimize hazırladıkları soruları gönderebilirler. Genel Müdürlüğümüze ulaşan sorular incelenerek değerlendirilecektir.

Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2008 Saat 10:48
SBS'lerin birincisi olmayacak
İlköğretim 6. sınıf öğrencilerinin cumartesi günü girdiği Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS), dün de 7. sınıf öğrencileri ter döktü.

Böylece Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği yeni liselere giriş sistemi işlemeye başladı.

Liselere girişte SBS puanları yüzde 70, öğrencilerin yıl sonu başarı puanları yüzde 25, öğretmenlerin vereceği davranış puanları ise yüzde 5 etki edecek. SBS'lerin bir yarışma imtihanı olmadığını vurgulayan Milli Eğitim, öğrencilerin puanlarının belirtileceği 31 Temmuz'daki duyuruda, dereceye girenler açıklanmayacak.

SBS'lerde sadece o yılın derslerinde işlenen konulardan soru sorulurken, 6. sınıfların SBS soruları kolay, 7. sınıfların soruları ise 'biraz zor' çıktı. Yetkililer, o yılın müfredatına uygun sorular sorduklarını, 7. sınıf müfredatının diğer sınıflara göre daha ağır olduğunu kaydetti. Milli Eğitim yetkilileri, "Soruları sorarken müfredata uymak zorundayız. Ayrıca SBS o yılın müfredatının öğrenciler tarafından öğrenilip öğrenilmediğini ölçüyor." dedi.

Seviye Belirleme Sınavları'nı 'bir sıralama sınavı yerine öğrencinin konuyu öğrenip öğrenmediğini ölçme sınavı' olarak değerlendiren Milli Eğitim Bakanlığı, sonuçları 31 Temmuz'da açıklayacak ancak, öğrencilerin il ve ülke dereceleri açıklanmayacak. Sadece tüm soruları çözenler kendilerinin birinciler arasında yer aldığını bilecek, diğer öğrenciler ise derecelerini bilemeyecek. 'SBS'lerin bir yarışma sınavı' olmadığını kaydeden Eğitim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Orhan Ekinci, şunları söyledi: "Liselere giriş, sadece SBS sonuçlarına göre olmayacak, bununla birlikte öğrencilerin okul başarıları ve davranış puanları da etkili olacak. Yani öğrencilerin başarısı ilköğretim başarılarıyla birlikte ortaya çıkacak. O nedenle SBS'de dereceye girenleri açıklamayacağız."

ZAMAN

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2008 Saat 13:39
SBS sınav sonucunu öğrenmek için
http://sbs2008.meb.gov.tr/     
SBS sonuçları açıklandı
Bu yıl son kez yapılan Ortaöğretim Kurumları Sınavı'nın (OKS) yerini alacak olan ve ilki 21 Haziran'da, 6. ve 7. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları saat 10.00'da açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, öğrencilerin tek sınavla değerlendirilmemesi amacıyla, OKS'nin yerine yapılmasına karar verdiği ilk SBS'de sonuçlar açıklandı. İller bazında sıralama yapılmayacak olan SBS sonuçlarını, 6. ve 7. sınıf öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı'nın www.meb.gov.tr internet adresi üzerinden, TC kimlik numaralarını girerek görebilecekler. Sonuçlar, öğrencilerin adreslerine de gönderilecek.

SBS açıklandıktan sonra yapılacak herhangi bir işlem olmayacak. Tercihler 8. Sınıf SBS sınavından sonra yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı bu sebeple SBS'de dereceye giren öğrencileri de açıklamayacak.
]
Yukarı Dön
TriaL-ChiLd Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 32
  Alıntı TriaL-ChiLd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2008 Saat 18:09
ben 307 yapmışım :(
Yukarı Dön
love_angel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 288
  Alıntı love_angel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Temmuz-2008 Saat 23:32
Orjinalini yazan: TriaL-ChiLd

ben 307 yapmışım :(

oov canım biraz kötü ama olsun üzülme daha çok çalış sana güveniyorum yaparsın daha iyilerini sen
●●квя●●««Milletin lafıyla coşana kalbimin adımıyla koşmam gururumu hiçe sayıp kötü konuşana ölüyorm dese de bakmam!!!»»●●квя●●
Yukarı Dön
Süper Beyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Kral Mod.

Gönderilenler: 461
  Alıntı Süper Beyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2008 Saat 22:48
oleeey ben 366 yabdım =)))))))[=)]))
Yukarı Dön
love_angel Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 288
  Alıntı love_angel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2008 Saat 22:49
tebrikler
●●квя●●««Milletin lafıyla coşana kalbimin adımıyla koşmam gururumu hiçe sayıp kötü konuşana ölüyorm dese de bakmam!!!»»●●квя●●
Yukarı Dön
sosa_13 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 4
  Alıntı sosa_13 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Ağustos-2008 Saat 15:02
Teşekkür Ederim Çok Sağolun.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 4>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz