gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > ..::Her Telden::.. > İslam ve Kur'an
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2018-2019 Teknoloji ve Tasarım yıllık planı

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 45>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2018-2019 Teknoloji ve Tasarım yıllık planı
    Gönderim Zamanı: 30-Ağustos-2008 Saat 14:20
2018-2019 Teknoloji ve Tasarım dersi ünitelendirilmiş yıllık planı

http://gelisenbeyin.net/teknoloji-tasarim-dersi-yillik-plani.html
www.gelisenbeyin.net sitesinden üyelerine süper bir çalışma . Uzun çabalar neticesinde nihayet yıllık plan çalışması sona ermiştir. Sizlerle paylaşmaktan dolayı sevinçliyim. umarım beğenirsiniz. Gelişim açısından eklemek istediğiniz , paylaşmak istediğiniz düşünceleriniz varsa gerekli düzenlemeler yapılarak en kaliteli haliyle bir yıllık plan çalışmasına imza atabiliriz.
Teknoloji ve Tasarım zümreler için... tıklayınız...

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
ModeratorBeyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Halkla İlişkiler Müdürü

Gönderilenler: 408
  Alıntı ModeratorBeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Ağustos-2008 Saat 16:50
değerli yoneticimiz gelişenbeyin sayesinde sitemizin içeriği de oldukça zenginleşmekte ve benzer sitelerden farklılaşmakta. bize bu guzel hizmetleri beraber sundugumuz site yoneticimiz gelisenbeyine herkesin huzurunda teşekkurlerimi sunmayı bir borç bilirim. Teknoloji ve Tasarıma yonelik geliştirme çabalarımız yeni eğitim-öğretim yılında da hız kazanarak devam edecektir. destek ve ilginizi her zaman bekleriz.
TEKNOLOJİ ve TASARIM dersine ait herşey size bir tık kadar yakın www.gelisenbeyin.net

moderatorbeyin
Yukarı Dön
sukrangoc Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı sukrangoc Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-Eylül-2008 Saat 20:31
Çok çok teşekkürler.çok güzel hazırlamışsınız.bir çok yere baktım ama sizinki daha uygun geldi.konuları zamana iyi yaymışsınız.emeğinize sağlık..
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2008 Saat 19:04
Orjinalini yazan: dost

teşekkürler beyninize sağlık

Bu cümle cık diye oturmuş. Yorumundan dolayı teşekkürler. Bayağı güldüm..

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
next Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı next Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Eylül-2008 Saat 19:14
haaarika olmuş eline sağlık.teşekkürler
Yukarı Dön
ela_ece Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 2
  Alıntı ela_ece Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08-Eylül-2008 Saat 21:40
teşekkürler yeni eğitim yılında herkese başarılar diliyorum
Yukarı Dön
Kenank Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 11
  Alıntı Kenank Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2008 Saat 18:13
TEKNOLOJİ VE TASARIM DERSİ İLÇE ZÜMRE BAŞKANLARI TOPLANTI TUTANAĞI

Tarih     :…………
     Saat      : 09.00
     Yer      : ………………..

Teknoloji ve Tasarım dersi zümresi başkanları yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde ……….. İlköğretim Okulu’nda yapılmıştır. Aşağıdaki gündem maddeleri görüşülerek aşağıdaki kararlar alınmıştır.

Gündem maddeleri

1-     Açılış
2-     Saygı duruşu
3-     İstiklal marşı
4-     Mesleki çalışmalar
a)     Yeni müfredat programının incelenmesi
b)     2007-2008 öğrenci başarısının değerlendirilmesi
c)     Planlar
d)     Atatürkçülük konuları
e)     Sınavlar ve başarı değerlendirmesi (Proje, performans vb.)
5-     Dilek ve temenniler
6-     Kapanış

Gündem maddelerinin görüşülmesi:

Teknoloji ve Tasarım dersi zümre başkanları toplantısında ……… İ.Ö.O. öğretmeni ………. başkan olarak seçilmiş ve gündem maddelerinin görüşülmesine başlanmıştır.

1.     Açılış zümre başkanı …………. tarafından ……… İlköğretim Okulu’nda yapılmıştır.
2.     Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmuş, akabinde istiklal marşı söylenmiştir.
3.     …………. İ.Ö.O. teknoloji ve tasarım öğretmeni ……. . müfredatta bulunan tüm etkinliklerin yapılmaya çalışıldığını ve bütün konuların yetiştirildiğini söyledi.

4.     Cumhuriyet İ.Ö.O. Teknoloji ve Tasarım öğretmeni ………Teknoloji ve Tasarım dersinin veliler tarafından yeterince anlaşılmadığını söyleyerek Teknoloji ve Tasarım sergisinin bu iş için önemli olduğunu vurgulamıştır.

………….. Teknoloji ve Tasarım öğretmeni ………… öğretmenimiz ……..yöresindeki okullarımızın genelindeki öğrencilerin maddi imkansızlıklardan dolayı gerekli araç ve giysileri temin edememelerinden dolayı projelerini uygulayamadıklarını ve bunun da öğrenciler üzerinde sıkıntı yarattığını söyledi.

………... Teknoloji ve Tasarım ………. Teknoloji ve Tasarım dersi işlenirken okulun laboratuar imkanlarından yararlanılması gerektiğini okul bünyesinde bulunan ders araç ve gereçlerinden maksimum düzeyde faydalanılması gerektiğini belirterek, bu düşüncenin okul idaresine okulun başlangıcında iletilmesi ve okul idaresinden Teknoloji ve Tasarım işliğinin oluşturulmasının istenmesi, özellikle bilgisayarlardan maksimum düzeyde faydalanılması gerektiğini belirtti.

Teknoloji ve Tasarım öğretmeni …………….. yirmi beş kişinin üzerindeki gruplarla yapım kuşağında gereken amaçlara ulaşılamadığını belirtti. Bu nedenden dolayı yirmi beş kişinin üzerindeki sınıflara “öğretim programında yer alan uygulama esasları”* gereğince iki öğretmenin girmesinin idareden istenmesi gerektiğini belirtti.

* Uygulama esasları madde2:

“Teknoloji ve Tasarım Dersi Öğretim Programı’nın hedeflenen amaçlara ulaşması için dersteki
öğrenci sayısı 25’i geçmemelidir. Öğrenci sayısı 25'ten fazla olan sınıflar 20’yi geçmeyen
gruplara ayrılır. Gruplardaki öğrenci sayısı eşit olur.”

Milli eğitim müfredatında belirtildiği üzere Atatürkçülük konularına değinilecek ve Atatürk’ün bilime ve teknolojiye verdiği önem sık sık vurgulanacaktır.

Öğren cilerin değerlendirilmesi müfredatta belirtildiği şekilde yapılması, öğrenci değerlendirmesinde objektif olunması bu şekilde öğrenci gelişiminin sağlıklı takibi ve ileriye dönük istatistik oluşturulması açısından son derece önemli olduğu belirtildi.

5.     …….. İ.Ö.O. Teknoloji ve Tasarım öğretmeni ………….., Teknoloji ve Tasarım öğretmenleri olarak bir koordinasyon içerisinde çalışmamız gerektiği, sürekli bir iletişim içerisinde olmamız gerektiği ve böylelikle uygulamada karşılaşılacak sorunların daha kolay aşılacağını belirterek yeni eğitim-öğretim yılının etkin ve başarılığı geçmesi dilek ve temennileri ile toplantı sona ermiştir.
Yukarı Dön
teknotasa Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 25
  Alıntı teknotasa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09-Eylül-2008 Saat 23:21
güzel olmuş, paylaşım için teşekkürler.
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 45>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz