gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji Tasarım > Öğrenci Dünyası
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

2008-2009 Eğitim Öğretim yılı ne zaman başlayacak?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: 2008-2009 Eğitim Öğretim yılı ne zaman başlayacak?
    Gönderim Zamanı: 13-Haziran-2008 Saat 19:51

MEB yaz tatilini kısalttı
13 Haziran 2008 Cuma 18:16
Öğrenciler bugün yaz tatiline çıkmanın keyfini yaşarken, MEB tatil süresini bir hafta kısalttı.
Öğrenciler bugün 2007/2008 öğretim yılını kapatıp uzun yaz tatiline çıkmanın keyfini yaşarken, Milli Eğitim Bakanlığı tatil süresini bir hafta kısalttı. Bakanlık, önümüzdeki ders yılında resmi tatillerin hafta içine denk geleceği gerekçesiyle okulların açılması tarihini 15 Eylül'den 8 Eylül'e çekti.

Lise öğrencilerine `yeni haklar tanıyan' yönetmeliği okulların kapanmasına bir gün kala yürürlüğe sokarak sürpriz yapan Milli Eğitim Bakanlığı, ikinci sürprizi çalışma takvimini değiştirerek yaptı. Daha önce 2008/2009 öğretim yılının 15 Eylül Pazartesi günü başlayacağını bildiren Bakanlık, resmi tatil günlerinin hafta içine rastlaması nedeniyle değişiklik yapıldığını açıkladı.

Buna göre öğrencilerin yaz tatili bir hafta kısaldı, ders yılının açılışı 15 Eylül'den 8 Eylül'e alındı. Yeni çalışma takvimine göre; 8 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2008/2009 ders yılı birinci dönemi 23 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili 26 Ocak- 6 Şubat 2009 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak, 12 Haziran 2009 cuma günü sona erecek. Yeni çalışma takvimine göre 2009/2010 öğretim yılı da 7 Eylül'de başlayacak.

Genelgede, ÖSS'ye girecek adayların ÖSYM'deki işlemlerinin zamanında gerçekleştirilebilmesi için gerekli titizliğin gösterileceği de kaydedildi.
alıntı

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Albatros Açılır Kutu Gör
Gelişen Üye
Gelişen Üye

Gönderilenler: 59
  Alıntı Albatros Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01-Ağustos-2008 Saat 11:11
Bilgi için teşekkürler. 2008-2009 eğitim öğretim yılının başlama tarihini öğrendik.

8 Eylül Pazartesi günü başlayacak 2008/2009 ders yılı birinci dönemi 23 Ocak Cuma günü sona erecek. Yarıyıl tatili 26 Ocak- 6 Şubat 2009 tarihleri arasında yapılacak. İkinci kanaat dönemi 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak, 12 Haziran 2009 cuma günü sona erecek. Yeni çalışma takvimine göre 2009/2010 öğretim yılı da 7 Eylül'de başlayacak.
Yukarı Dön
cengiz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 27
  Alıntı cengiz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Ağustos-2008 Saat 00:35
8 Eylül Pazartesi günü okullar başlayacak. Yaşasın okulumu özledim...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz