Eğitim İçimizde - Yahya Karakurt

Kitap Yurdu’ndan almak için tıklayınız…
D&R ‘dan almak için tıklayınız...
İdefix’ten almak için tıklayınız...  Diğer sitelerden almak için tıklayınız...

Dışarıda aradığımız aslında içimizde, belki de bulması için bir kıvılcım beklemektedir. Hiç içsel bir yolculuğa çıktınız mı?
Ne istediğinizin farkında mısınız?
Yanlış bir yolda olma ihtimaliniz var mı?
Kendiniz için yeni bir sayfa açma zamanı gelmedi mi?

O halde ne duruyorsunuz. Bahaneleri bırakın başlamak için yeni sebepler yaratın.
Ne yaparsanız yapın içinizden gelmedikten sonra başkalarının itelemesiyle bir yere varamazsınız. Kendinize güvenin ve içinizdeki gücün farkına varmaya hazırlanın…Daha güzel bir yaşam, daha başarılı yarınlar için çok çalışmalıyız. Bazen ne istediğimizin farkında olmadan hedefsizce mücadele ederiz. Bu şekilde yola çıkılmaz. Kaliteli bir yolculuk için yanına aldığın kıymetli değerler, hedefler ve hayallerin olmalıdır.
Okuyan, üreten, düşünen beyinlerle geleceğimiz daha emin ellerde olacaktır. Kendinden başka tutunacak neyin var?
Her şey sende gizlidir. Değişim ve gelişim seninle başlar…

“Eğitim İçimizde” kitabınızdan biraz bahseder misiniz?
Bir eğitimci olarak uzun bir süredir öğrencilerimle iç içeyim. Onların dünyalarını anlamak, daha güzel bilgi aktarımı yapmak, içlerindeki gizli hazineleri ortaya çıkarmak için sürekli bir araştırma içersindeyim.
Öğrencilerin daha başarılı olması, onların fikir üretmeleri, hayal dünyalarını zenginleştirmek, yazı yazmalarını geliştirmek için sürekli değişik etkinlikler uygulardım. Bilgi çağında bilgiyi bilmek ne yazık ki yetmiyor. Önemli olan bilgiyi işlemek, hayata uygulamak ve yararlı hale getirmektir. Başarı için en önemli konulardan biriside içimizdeki sese kulak vermemizdir.
Değişim ve gelişim SEN'le başlar.
Bu kitapta eğitim hayatının sürekliliği, 7’den 70’e tüm insanların kendini bulacağı konular mevcuttur.


Bilgi çağında yaşıyoruz. Başarının en önemli kaynağı bilgi ve bilgiyi kullanmadır.
Bacon: ‘Bilgi, güçtür.’ der.
Okur seviyeleri yüksek ülkelerin insanları daha bilgili ve daha başarılıdırlar. Başarılı insanlar, zamanlarının çoğunu okuyarak geçirirler. Onun için okuma alışkanlığı edinmemiz gerekir.
Voltaire: ‘Okuma, ruhu yüceltir.’ demiş.
Kitaplar insan dağarcığında onlarca kelime bırakır. Okudukça güçleniriz. Okudukça kelimelere hükmederiz. Okudukça beynimizin daha güçlü çalıştığını görürüz. Okudukça, duygu ve düşüncelerimiz gelişir.

Yahya Karakurt Kitapları / Eğitim Her Yerde / Labirentin Gölgesinde / Akıl Oyunları / Sembollerin Gölgesinde / Yahya Karakurt İmza Günü

Bilim İnsanları / Ünlü Yazarlar / Ünlü Ressamlar / Ünlü Müzisyenler / Türk Büyükleri / Türk Bilim İnsanları / Ünlü Matematikçiler / Ünlü Fizikçiler