Intel - TİM Robot Yarışması, Robot Yarışması
 

Intelve TİM,dünya ekonomisinde önemi giderek artan robot teknolojileri geliştirmeleri için yaratıcı beyinleri bir araya getiriyor

Türkiye İnovasyon Haftası’na robotlar damgasını vuracak

Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Intel işbirliği ile mucitler Türkiye İnovasyon Haftası’nda robotlarıyla yarışacak. Son başvuru tarihinin 16Ekim 2015 olduğu yarışmadan geçer not alan 50 robot Aralık ayının ilk haftası düzenlenecek olan Türkiye İnovasyon Haftası’nda sergilenerek, çok sayıda yatırımcı, girişimci ve teknoloji dünyasının önemli isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak.

Robot teknolojilerine ilgi duyanları eğlenceli ve rekabetçi bir ortamda bir araya getirerek endüstrinin ve toplumun da bu teknolojilere ilgisini artırmayı hedefleyen “Robot Yarışması” başvuruları http://robotyarismasi.inovatim.org adresinden yapılabiliyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Intel işbirliği ile gerçekleşecek yarışmaya ekip halinde veya bireysel olarak her yaştan mucit katılabiliyor. Yenilik, çözüm yaratma ve teknik kalite kriterleri göz önüne alınarak seçilen projeler,İstanbul ve Ankara’daki Demo Günleri’ne çağırılacak. Ardından robotik alanında uzman kişilerden oluşan jüri tarafından değerlendirilen projelerden ilk 50 proje belirlenecek. Belirlenen ilk 50 proje 3-4-5 Aralık’ta gerçekleşecek Türkiye İnovasyon Haftası’nda sergilenerek, çok sayıda yatırımcı, girişimci ve teknoloji dünyasının önemli isimleri ile buluşma fırsatı yakalayacak.

Birinciye 10 bin TL ödül
Sergilenen 50 proje arasından birinci seçilen proje 10 bin TL, ikinci proje 7 bin 500 TL, üçüncü proje ise 5 bin TL ödül alırken, ilk 10’a giren diğer projelerin sahipleri de biner TL’lik ödülün sahibi olacak.
Intel hakkında:
Intel, bilişim teknolojilerinde dünya lideri bir marka olarak dünyanın bilişim cihazları için gerekli olan teknolojilerini tasarlayan ve üreten bir dernek gibi hizmet vermektedir. Kurumsal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konusunda da bir lider olan Intel, dünyanın çatışmalara hizmet etmeden üretilen ilk ticari mikro işlemci markasıdır. Intel hakkında daha fazla bilgiye www.intel.com.tr/basinhttp://www.facebook.com/intelturkiye ve http://twitter.com/IntelTurkiye adreslerinden, Intel’in çatışmalara hizmet etmeden yapılan çalışmalarına conflictfree.intel.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Intel ve Intel logosu Intel Corporation’ın Amerika Birleşik Devletleri ve diğer ülkelerdeki ticari markasıdır.
*Diğer isim ve markaların mülkiyet hakkı kendi sahiplerine aittir.
Basın Bilgi: Serdar Tunçer/Effect Group/Karakaş 0212 Robot Nedir? Robot Tasarımları /YTÜ Yıldız Savaşları Robot Yarışması

Paylaş  Reklamlar

 

Robotlar / Robot Nedir?

Robot Yarışması

Robot Resimleri

Yıldız Savaşları Robot Yarışması

Projeler

Proje Nedir?

Bilimsel Proje Nedir?

Bilimsel Araştırma Nedir?

Bilimsel Proje Hazırlama

Bilimsel Proje Hazırlama Aşamaları

Bilimsel Proje Hazırlama Örneği

İlginç Tasarımlar

Maket Tasarımları

Proje Örnekleri / İnovasyon

Proje Üretmek İçin Öneriler

Proje Şenliği Afişleri

Afiş Nedir?, Afiş Nasıl Yapılır? 

Tübitak Bilim Fuarları

Tübitak Bilim Fuarları Örnekleri

Küçük Hayaller Büyük Projeler

İzin alınmadan kopyalanamaz ve kullanılamaz. Her hakkı saklıdır.© Design, By Karakurt