gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Öğretmen Dökümanları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Teknoloji Tasarım Ders Kesim Raporu

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Teknoloji Tasarım Ders Kesim Raporu
    Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2007 Saat 00:17
İLKÖĞRETİM KURUMLARI YÖNETMELİĞİ
Zümre Öğretmenler Kurulu
Madde 95 —.........

Ders yılı sonunda zümre öğretmenler kurulu; ders programları, ilgili mevzuatı, ders araç-gereci, öğretim yöntem ve teknikleri, okul ve dersliklerdeki fizikî durum ve öğrenci başarı düzeyini değerlendiren bir rapor hazırlar ve okul müdürlüğüne sunar.

Yönetmeliğe göre ders kesim raporu hazırlanır. Sene sonunda idareye teslim edilir..

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23-Haziran-2007 Saat 00:33

DERS KESİM RAPORU

2006–2007 Eğitim Öğretim yılında 6-A,B,C,D,E ve K sınıflarında Teknoloji ve Tasarım dersi Öğretim programına uygun olarak ders işlenmiş. Müfredatta verilen tüm konular anlatılmıştır.

Bu sene ilk yıl olmasına rağmen Teknoloji ve Tasarım uygulama esaslarına göre işlenmiş olup. Birinci dönemde Düzen ve Kurgu Kuşaklarındaki konuların hedeflerine ulaşılmıştır. Öğrencilerin gerçek yaşamlarında karşılaştığı sorunları bulan, bu sorunlara çözüm üreten ve araştıran kişilikli öğrenciler yetiştirilmiştir. İkinci dönemde sorunları daha da gerçekçi bir şekilde ele alıp ve bunu elinden geldiğince yapmaya çalışılmıştır. Uygulama esaslarına göre sınıflar 25 kişiyi geçmemesi gerekiyordu. Yetersizlikten dolayı sınıflar ikiye bölünmedi. Buda dersin işlenişini olumsuz etkiledi. Atölye koşullarının yetersiz oluşu gerekli malzemenin yetersizliği uygulama aşamasında sorunlarla karşılaşmamıza neden olmuştur. Başarı bakımından öğrencilerin başarılarını yüksek olduğu görüldü.

2006–2007 Eğitim Öğretim yılında 7-A,B,C ve D sınıflarında Teknoloji ve Tasarım dersi Öğretim programına uygun olarak ders işlenmiş. Müfredatta verilen tüm konular anlatılmıştır.

2006–2007 Eğitim Öğretim yılında 8-F,G,H ve I sınıflarında Teknoloji ve Tasarım dersi Öğretim programına uygun olarak ders işlenmiş. Müfredatta verilen tüm konular anlatılmıştır.

Bilgilerinize arz ederim.

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
zaman Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 724
  Alıntı zaman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2010 Saat 15:12
Sağolun...

Doğru yerdesiniz...
gelisenbeyin.net'tesiniz...
Yukarı Dön
horoz44 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
  Alıntı horoz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2010 Saat 00:01
teşekkürler arkadaşlar
Yukarı Dön
horoz44 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 5
  Alıntı horoz44 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22-Haziran-2010 Saat 00:53
sağolun arkadaşalar
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz