gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Teknoloji ve Tasarım 8
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Sınıfta yapılan etkinliklere verilecek notlar?

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
fdfdfd Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
  Alıntı fdfdfd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Sınıfta yapılan etkinliklere verilecek notlar?
    Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2011 Saat 19:13
Ya arkadaşlar branşım tek ve tasarım değil ama bu derse de ben giriyorum ve hala çözemediğim bir şey var. Sınıfta yapılan etkinliklere verilecek notlar, e-okulda performans notu kısmına mı yazılacak? lütfen yardım... Yazılı tarihi gibi bir şey girmeyeceğim değil mi?
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31-Ekim-2011 Saat 20:42
Ayrıca not giriş ekranı e okul kapsamında bütün dersler için ortak hazırlanmaya çalışılmıştır. Ancak not girişinde o dersin ölçme ve değerlendirme kurallarına uygun olarak not girişleri değişmektedir. Örneğin teknoloji ve tasarım dersi için II. Dönem not girişi ekranında 1.sınav, 2. sınav gibi 4 tane sınav girişi gözükmektedir. Ama sizler 2. dönem öğrencinin notu girmek istediğiniz zaman yalnızca 1. sınav notu girmenize izin vermektedir. Dolayısıyla 2. bir sınav notu girişi mümkün değildir. Bu ekranda her ne kadar sınav yazıyorsa da öğretmenlerimiz bu derste sınav yapılmayacağını, sınav notu yerine “yapım” kuşağında alınan notun yazılacağını biliyorlar. Dolayısıyla e okul kapsamında not girişinde hiçbir sıkıntı yoktur. Ayrıca idarenin sizden talep ettiği sınav tarihleri için o kuşağın değerlendirilme tarihini girmiş olmanız yeterli olacaktır.
Benzer bir örneği e okul ekranında öğrenciye proje notu vermeye çalıştığınızda görebilirsiniz. Teknoloji ve tasarım dersinde bir proje notu olmayacağı için bu not ekranı da size kapalı olacaktır.
Sonuç olarak ekranda yazan sınav kelimesine takılıp kalmamanız ve sınav yerine çocuğun kuşaklardan aldığı notu girmeniz gerektiğini bilmeniz ve uygulamalarınızı bu eksende yapmanız gerekmektedir. Çünkü sınav kelimesi bütün dersler için ortak bir ekran hazırlanmasından kaynaklanan bir durumdur.
Belirttiğiniz hususlarla ilgili kaygılarınızın giderildiğini umuyoruz.
İyi çalışmalar.

Kısaca düzen kuşağı, kurgu ve yapım kuşakları için 1 tane sınav tarihi giriyorsun. sınav tarihi yazıldıktan sonra e okulda kuşak adları yazılı bölüm açılıyor oraya ürün dosyası notları veriyorsun. Birde her kuşağa ait sınıf içi etkinlik puanı veriyorsun...
Not: Performans notu bölümüne hiçbir zaman not yazılmıyor...

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
fdfdfd Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı fdfdfd Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Kasım-2011 Saat 16:06
teşekkürler beni aydınlattığınız için... kolay gelsin.
Yukarı Dön
karabiber80 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı karabiber80 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2011 Saat 20:15
ben bulamadım not vermek için gerekli dökümanı,,,bana yardımcı olurmusunuz???
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13-Kasım-2011 Saat 20:27
Orjinalini yazan: karabiber80

ben bulamadım not vermek için gerekli dökümanı,,,bana yardımcı olurmusunuz???

Aşağıdaki linkte tüm açıklamalar ve dokümanlar mevcuttur.
http://www.gelisenbeyin.net/forum/forum_topics.asp?FID=14

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
samsun55 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı samsun55 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2012 Saat 12:04
Örnek değerlendirme ölçeği formu arıyorum.
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06-Nisan-2012 Saat 23:11
Orjinalini yazan: samsun55

Örnek değerlendirme ölçeği formu arıyorum.

Yapım kuşağı değerlendirme formları
http://www.gelisenbeyin.net/forum/forum_posts.asp?TID=4302

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz