gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Sunular
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bakanlıkça belirtilen yöntm teknik kapsamnda sunum

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
ramazan Açılır Kutu Gör
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 117
  Alıntı ramazan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 00:00
Orjinalini yazan: hevinida

teknoloji tasarım öğretmenlerinden ayrıca performans ve proje ödevi de hazırlamaları istendi ama bu derste proje ve performans ödevi verilmiyor.nasıl olacak anlamadım.

Konuyla ilgili yaptığım görüşmede proje ve performans görevi hazırlanmayacak, sadece sunu hazırlanacaktır.

Belirttiğiniz gibi demek ki sunular okulda anlatılacakmış. Bu pazartesi okulumuzda genel kurul olacak sanırım o zaman anlatabiliriz...

<marquee>Her Paylaşım Bir Teşekkürü Hak Eder..</marquee>
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 00:36
Arkadaşlar elimden geldiğince sizlere bir sunu hazırladım. Umarım beğenirsiniz...
http://www.gelisenbeyin.net/indir/mesleki-calisma.rar

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
öznur kaygısız Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 3
  Alıntı öznur kaygısız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 02:52
arkadaşlar bu formu nasıl yapıcaz
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı öznur kaygısız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 02:53
mesleki çalışma sunumlarını formlarını bulamıyorum
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı öznur kaygısız Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 02:55
son iki günm kaldı
. ltfen örnek olarak e maileme gönderin
Yukarı Dön
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 11:10
Orjinalini yazan: öznur kaygısız

mesleki çalışma sunumlarını formlarını bulamıyorum

Orjinalini yazan: hevinida

bize okul müdürü tarafından verilen çalışmada deniyorki bu derste yöntem ve tekniklerin kullanımı ile anasınıfı 1.,2.,3., sınıfları üst sınıflara hazırlama amaçlı yapılabilecek etkinliklerle ilgili bir sunum hazırlayıp okulda diğer öğretmenlere sunum yapacağız. diğer derslerle olan ilişkisini anlatacağız.
ama gelen yazıda de deniyorki 6,7,8. sınıflarda kullanarak her sınıf için ayrı ayrı - Tartışma yöntemi
               - Rol oynama ve yaratıcı drama
    - Probleme dayalı öğrenme
    - Proje tabanlı öğrenme
    - İşbirliğine dayalı öğrenme
    - Kavram haritası tekniği
    - Zihin haritası tekniği
    - Analoji yöntemi
    - Örnek olay yöntemi
    - Beyin fırtınası tekniği
    - Altı uygulama ayakkabısı-altı düşünme şapkası tekniği,

teknikler kapsamında bir sunum hazırlayacaklar. bu sunum bakanlığa gönderilecektir. deniliyor.
diyelim 6 sınıflarda düşünelim çözelim etkinliğini işbirliğine dayalı öğrenme ve beyin fırtınası tekniğini kullanarak nasıl işleneceğini ayrıca ölçme ve değerlendirmeyi bu etkinlik kapsamında nasıl yaptığınızı anlatan bir sunum istiyorlar. aynısını 7. ve 8. sınıflar içinde istiyorlar:))

Bu yöntemlerden birine göre bir sunum hazırlayacaksınız...
Örnek sunum indir...
http://www.gelisenbeyin.net/indir/mesleki-calisma.rar

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
hevinida Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
  Alıntı hevinida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 23:31
merhaba siz teknoloji tasarım dersi formatör öğretmenimisiniz bilmiyorum ama yine de yazayım size
çalıştığım okulda etkinlikler kapsamında yaptığımız çalışmalar okul idaresi tarafından gereksiz görülmekde. hatta şöyle denilmekde ne o öyle pet bardaklardan bişiler yapıyorlar gereksiz masraf bunun yerine okulun işine yarayacak bir şeyler yapın:))her toplantı da gündeme gelir ve her defasında dersin programında böyle belirtildiği bu etkinliklerin programın amaçlarına uygun yürütülmesi gerektiğini belirtmeme rağmen. bu anlamda ben bir türlü dersi izah edemedim. acaba bakanlıkdan okul müdür ve yardımcılarına dersin işlenişinde artık iş teknik dersindeki gibi olmadığını açıklayıcı ikna edici etkili bir yazı gönderilemez mi?:)))
Yukarı Dön
hevinida Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 7
  Alıntı hevinida Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20-Haziran-2009 Saat 23:34
proje ve performans görevi için de aynı şekilde açıklıyorum bu dersin programında proje ve performan görevi yok diye belirtmeme rağmen ' gelen yazıda tüm branşlardan isteniyor deniliyor.' diyorlar:)) hazırlayıp göndersek gülerler herhalde bana:))
bazı insanlara laf anlatmak ne zorrrrrrrrrrrrr:(((
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz