gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Öğretmen Dökümanları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

İlköğretimde mesleki çalışmalar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: İlköğretimde mesleki çalışmalar
    Gönderim Zamanı: 30-Mayıs-2009 Saat 23:00
İlköğretimde mesleki çalışmalar 15 Haziran'da başlıyor
Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nin 98'inci maddesindeki hükümlere göre 2008–2009 eğitim-öğretim yılı meslekî çalışmaları 15–30 Haziran 2009 tarihleri arasında yapılacak.

T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
İlköğretim Genel Müdürlüğü

Sayı: B.08.0.İGM.0.08.04.02-200/ 9091 26/05/2009
Konu: Meslekî Çalışmalar

...................... VALİLİĞİNE

(İl Millî Eğitim Müdürlüğü)

İlgi: Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliği.

İlgi Yönetmelik’in 98'inci maddesinde belirtildiği üzere, 2008–2009 eğitim-öğretim yılı meslekî çalışmaları yazımız ekinde gönderilen (EK–1). (EK–2) ve (EK–3)'teki açıklamalar doğrultusunda 15–30 Haziran 2009 tarihleri arasında yapılacaktır.

Meslekî çalışmalar, imkânlar ölçüsünde zümre öğretmenlerinin bir arada paylaşım ve değerlendirme yapabilmelerine imkân verecek şekilde mahallinde alınacak tedbirlerle planlanmalı ve üniversitelerin eğitim fakültelerinde görev yapan öğretim elemanlarından, bu alanda uzmanlaşmış ilköğretim müfettişleri ile Genel Müdürlüğümüzce yetiştirilen program formatörlerinden oluşacak komisyonlar aracılığıyla gerçekleştirilebilecektir.

Meslekî çalışmalara tüm öğretmenlerimizin etkin katılımlarının sağlanması; çalışmaların etkili ve verimli yapılabilmesi için planlama ve tedbirlerin Valiliğinizce alınması hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim.

İbrahim EK
Bakan a. Genel Müdür

EKLER

EK-1 Meslekî Çalışmalara İlişkin Açıklamalar

EK-2 Konu Başlıkları

EK-3 Performans Görevleri ve Projelerin Hazırlanmasıyla İlgili Açıklamalar

EK-4 Proje Taslağı

EK-5 Performans Görevi Taslağı

memuruz.net

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
demircan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 2
  Alıntı demircan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12-Haziran-2009 Saat 14:12
her bir sınıf için Bakanlıkça belirtilen yöntem ve teknikleri kapsamında bir sunum hazırlamamızı istiyorlar. bu çalışma hakkında fikri olan var mı? yöntem ve tekniği mi sunacağız?
Yukarı Dön
gerekli Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı gerekli Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2009 Saat 15:23
merhaba arkadaslar.bızım okulda mesleki çalışmada her sınıf ıcın performans odevı vede proje odevı ayrıca sunu haızrlamamı ıstedıler.fakat bız ogrencıye performans odevı vermıyoruzkı
Yukarı Dön
armagül Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 5
  Alıntı armagül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2009 Saat 15:38
merhaba arkadaşlar bizim okula da proje ve performansla ilgili teknoloji tasarım beden eğt.görsel sanat dersi için sadece ek 2 den yararlanılacak diye yazı geldi.nasıl yapılacağı ile ilgili bilgisi olan varmı acaba?
Yukarı Dön
hk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı hk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2009 Saat 15:59
bizim okuldada sunu istediler.bu sunu öğretim teknikleri ile ilgili olduguna göre derte yaptıgımız etkinliklerden birini hazırlasak olurmu acaba.
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2009 Saat 18:51
Arkadaşlar bizim derste performans ve proje ödevi diye bir kavram yoktur. Zaten ders içerisinde bunlar sürekli yaptırılmaktadır. Bakanlıktan gelen yazıya göre ekte belirtilen kriterlere göre 6,7 ve 8. sınıflar için dersteki herhangi bir konuyu anlatacak bir sunum hazırlanacaktır...

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15-Haziran-2009 Saat 23:47
İlköğretimdeki mesleki çalışmalar
Her öğretmen bir sunu hazırlayacak.
Mesleki Çalışmalar Resmi yazı:
http://iogm.meb.gov.tr/pages.php?page=haber&id=253

Etkinlik örnekleri:

http://ttkb.meb.gov.tr/ogretmen/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=2
Yukarı Dön
jack743 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 1
  Alıntı jack743 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17-Haziran-2009 Saat 19:10
İyi günler mesleki çalışma raporları ile ilgili örnek varsa yayınlaya bilirmisinz
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz