gelisenbeyin.net Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası > Teknoloji ve Tasarım > Öğretmen Dökümanları
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Mesleki Çalışmalar

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
gelisenbeyin Açılır Kutu Gör
Yönetici
Yönetici
Simge
gelişime dair ne varsa.. Yahya KARAKURT

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4737
  Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Mesleki Çalışmalar
    Gönderim Zamanı: 19-Haziran-2008 Saat 00:24
Kurullar, Meslekİ Çalişmalar Ve Komisyonlar
A-ÖĞRETMENLER KURULU (İKY-m-94)
Öğretmenler kurulu, okul müdürünün başkanlığında müdür yardımcıları ile bütün öğretmenler ve okul rehber öğretmenleri ile ilköğretim kurumunun özelliği dikkate alınarak kurumda görevli uzman ve usta öğreticilerden oluşur. Müdürün bulunmadığı zamanlarda öğretmenler kuruluna varsa müdür başyardımcısı, yoksa görevlendireceği müdür yardımcılardan biri başkanlık eder.
Öğretmenler kurulu; ders yılı başında, ikinci yarıyıl başında, ders yılı sonunda ve okul yönetimince gerek duyulduğunda toplanır.
Kurulun toplantı günleri ve gündemi, müdür tarafından iki gün önceden yazılı ve imza karşılığı ilgililere duyurulur.
İlk toplantıda önceki yılın değerlendirilmesi ile yeni öğretim yılı çalışma esasları belirlenir ve iş bölümü yapılır.
Ders yılı içinde yapılan toplantılarda çalışmalar gözden geçirilip değerlendirilir, ek- siklik ve aksaklıkların giderilmesi için alınacak önlemler görüşülür ve kararlaştırılır.
Ders yılı sonunda yapılan toplantıda öğrencilerin devam-devamsızlık ve başarı durumları gözden geçirilir, üst makamlarca ve okul yönetimince verilen konular görüşülür ve kararlaştırılır.
Öğretmenler kurulu toplantılarında alınan kararlar tutanakla tespit edilir ve toplantıya katılanlar tarafından imzalanır, katılmayanlar tutanakta belirtilir. Tutanakların aslı, toplantı tutanakları dosyasında saklanır. Alınan kararlar, karar defterine yazılır. Uygulanmak üzere yönetici ve öğretmenler tarafından imzalanır.
Toplantıların ders saatleri dışında yapılması esastır. Ancak, ikili öğretim yapan okulların tüm öğretmenlerinin aynı anda toplanmalarına gerek duyulduğunda, okul yönetimince bağlı bulunduğu milli eğitim müdürlüğüne bilgi vermek şartıyla toplantı günlerinde yarım gün öğretim yapılır.

Mesleki çalışmalarla ilgili tüm duyurular ve genel bilgileri aşağıda yazdığım linke tıklayarak haberdar olabilirsiniz..
http://iogm.meb.gov.tr/
[/IMG]
Yukarı Dön
özveri Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 131
  Alıntı özveri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2008 Saat 22:35
MERABALAR...Mesleki çalışmalr hakkında hiç bir bilgimiz yok.Bu konuda yardımcı olursanız seviniriz..marmaristen bir grub zümre....Teknolojitasarim48@hotmail.com
Yukarı Dön
ModeratorBeyin Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge
Halkla İlişkiler Müdürü

Gönderilenler: 408
  Alıntı ModeratorBeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02-Eylül-2008 Saat 23:54
site yöneticimizin gonderdiği resmi yazıda da goruldugu uzere yıl sonunda mevcut derslerin ve müfredatın uygulanışı, işleyişi hakkındaki eksiklik ve yanlışlıkları hakkındaki görüşlerin bir rapor haline getirilerek okul idaresine tesliminden ibarettir. bununla ilgili rapor örnekleri 2007-2008 eğitim-öğretim yılı sonunda sitemizde yayınlanmıştı. sitemiz içerisinde ulaşabilrsiniz
Yukarı Dön
özveri Açılır Kutu Gör
Moderatör
Moderatör
Simge

Gönderilenler: 131
  Alıntı özveri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2008 Saat 14:01
Hocam yanlış anlaşılma olmasın.Ben yukarda yazılan mesleki çalışmadan bahsetmemiştim onu geçen sene halettik.Ben bu sene seminer olarak gelen(kazanım ve etkinliklere yönelik )çalışmamızı sormuştum...teşekkürler.
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2008 Saat 14:17
İstenen mesleki eğitim resmi yazısına ulaşmak için linke tıklayınız...http://iogm.meb.gov.tr/files/mesleki_calismalar.pdf

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
smile__ Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
  Alıntı smile__ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2008 Saat 14:37
MESLEKİ ÇALIŞMALAR

ETKİNLİK HAZIRLAMA ŞABLONU

http://rapidshare.com/files/142266716/ttetkinliksablonu.rar.html
Emeği geçen öğretmenime teşekkürler..
Yukarı Dön
Yönetici
Yönetici
Simge

Alıntı gelisenbeyin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03-Eylül-2008 Saat 18:40
Burada kendimce bir çalışma yaptım. Yukarıdaki şablona göre çalışılırsa güzel çalışmalar çıkabilir kaanatindeyim.

http://gelisenbeyin.net/upload/mesleki_calisma_raporu.rar

Gelişimin adresi...
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz